В пам'ять про Андрія Кузьменка Styler зібрав маловідомі факти з біографії великого музиканта, шоумена, а головне - Людини з великої літери
Кузьма Скрябін, річниця трагічної смерті якого припадає на 2 лютого, був людиною життєрадісним і талановитою у всьому. Біографія, як і життя Андрія Кузьменка, насичена цікавими фактами, багато з яких стали відомі зовсім недавно.
Його знали як музиканта, променявшего фанерну електрогітару на фортепіано, і під впливом батьків ходила в ненависну музичну школу.
Андрій став би водієм сміттєвоза, якби не один випадок, влюбивший його в музику - у 10 років він почув пісню The Beatles "Lady Madonna" і вирішив зіграти її на піаніно. З цього моменту Кузьма Скрябін задумався про те, щоб писати пісні, а українська культура отримала в його особі неперевершеного музиканта, співака, автора пісень, продюсера та актора.
Лідера групи "Скрябін" не стало 2 лютого 2015 року. Він загинув у ДТП неподалік від села Лозуватка під Кривим Рогом.
В пам'ять про Андрія Кузьменка Styler зібрав маловідомі факти з біографії великого музиканта, великого шоумена, Великого Людини.
У 1983 році по третій програмі польського радіо, в передачі "Цілий тієї рок" Андрій вперше почув британську хардкор-панк гурт The Exploited.
"Панк включив у мені зовсім нової людини", - стверджував він.
Фото: Кузьма Скрябін
Незабаром відбувся своєрідний дебют Андрія як "ді-джея": успішна презентація панк-року на місцевій дискотеці. Але цього було мало. Кузьма хотів створювати музику сам. У складі групи, яка грала на танцях, Кузьменко став гітаристом. Незабаром зі складу шкільної дискотечної команди, в яку входили однокласники Кузьми, сформувалася панк-група "Ланцюгова реакція".
До речі, дивний вигляд молодих рокерів привертав увагу громадськості, шкільної адміністрації і навіть міліції. А Кузьма з-за свого неформального вигляду в одній з розборок з місцевими хуліганами позбувся декількох зубів.
Перший кліп Андрія Кузьменка та його команди, показаний на українському телебаченні, був знятий на пісню "Train" і вийшов в 1995 році.
"Кузьма там був ще коротко стриженим, і його кучерики стирчали в різні боки, хоча інші музиканти тоді намагалися бути прилизаним. Пізніше я запропонувала Кузьмі бути моїм співведучим програми "Територія денс". Хоча він цього і не працював на ТБ, але мені здавалося, що у нього повинно вийти - Кузьма вмів швидко і з гумором відреагувати на будь-яку ситуацію. У нього був такий прикольний суржик. Завдяки всьому цьому він надалі і перетворився в одного з кращих українських телеведучих", - згадує Анжеліка Рудницька, яка в ті роки була провідною хіт-параду "Територія А", де і відбулася прем'єра "Train".
Цікаво, що всього лише два роки тому в Мережу потрапив раритетний випуск хіт-параду "Територія А", датований серпнем 1996-го, в якому взяв участь Кузьма.
На початку 2000-х просуванням групи "Скрябін" в Росії збирався зайнятися продюсер Леонід Бурлаков, який розкрутив "Мумій Троль" і Земфіру. Бурлакову дуже вже сподобався незакінчений автентичний альбом групи з таємничою назвою "Эутерпа".
"Коли ми грали в московському клубі "Депо", я звернув увагу, що люди все-таки слухали тексти. Адже у випадку зі "Скрябіним" тексти відіграють дуже велику роль для сприйняття. Ми переконалися в цьому, коли після концерту нас розпитували, що означають окремі слова. Тому Бурлаков мені і рекомендував при написанні текстів використовувати побільше універсальних слів, які будуть зрозумілі як українцям, так і росіянам. Чесно кажучи, це для мене проблема. Я ніколи над цим раніше не думав і писав на льоту, а тепер цей фактор теж трохи пригальмовує розвиток подій", - згадував Кузьма.
Щоправда, співпраця продюсера і "Скрябіна" обмежилася лише кількома клубними концертами в Москві. Бурлаков зізнався, що "Андрій був дуже самодостатнім, продюсерів він не потребував".
"Я зміг йому дати декілька порад і трохи допомогти з розкручуванням. Я рекомендував Кузьмі використовувати в своїх текстах слова, які однаково звучать по-українськи та по-російськи. А також вставляв пісні "Скрябіна" в різні збірники, що виходили в Росії. А взагалі, я вважаю, що "Скрябін" залишився сильно недооціненою в Росії. Той же "Танець пінгвіна", який зараз співає Іван Дорн, став дуже популярним у нас", - сказав продюсер.
Відзначимо, що в 2011 році Кузьма і команда дали останній концерт в Росії, який пройшов 21 травня у Санкт-Петербурзі.
Паралельно з музичною кар'єрою Андрій Кузьменко працював і на телебаченні. Так, з 2003 року він став ведучим програм "Шанс" і "Шейканемо". Але і до цього він пробував себе в ролі ведучого на ТБ і радіо.
"Бути провідним вперше довелося на радіо - давно колись на одній хвилі крутив старі платівки під псевдонімом DJ Smith. Телебачення прийшло в моє життя у 1996-му, коли я зовсім трохи попрацював на УТ-2. На ТБ вже свідомо повернувся в 2000 році, коли мій товариш Олександр Богуцький запросив вести музичний хіт-парад на ICTV. А потім вже пішло одне за іншим. І так телик затягнув абсолютно випадкового дилетанта", - казав Кузьма.
Але саме "Шанс" приніс Кузьмі-провідному найбільшу популярність. Як згадує продюсер проекту Ігор Кондратюк, Андрій "чудово підходив для тих програм, у яких фактично не було сценарію".
З 1 квітня 2009 року Кузьма Скрябін працював в якості ведучого розважальної програми Guten Morgen " на М1. А до того на тому ж каналі він вів автошоу "Дай покататися".
"2010 року від ICTV отримав пропозицію вести інтелектуально-оригінальне шоу "Помилаандерсон". Згодом приєднався в якості ведучого підтримувати українську команду у масштабному проекті "Битва націй" та "добивав" старі тачки у програмі "Бережись автомобіля", - в одному з інтерв'ю сказав Кузьма.
27 лютого 2015 року в ефірі телеканалу "Україна" відбулася прем'єра гранд-караоке шоу "Співай як зірка" - останнє шоу з Кузьмою Скрябіним, де він був експертом разом з представниками Ольгою Поляковою та Надією Мейхер. Артист взяв участь у зйомках шоу за кілька місяців до загибелі...
Андрій Кузьменко загинув у ДТП 2 лютого 2015 року. Автомобіль, на якому музикант повертався з концерту в Кривому Розі, зіткнувся з молоковозом. Від отриманих травм Андрій загинув на місці. Йому було 46 років...