"Світ гине": російський драматург Гришковець розніс Європу в пух і прах

У блозі на "Ехо Москви" вийшов новий викривав європейців пост Євгена Гришковця з запахом істерики, "радіоактивного" Кисельова і холодної війни

Російський письменник, драматург і режисер вистав для народних мас Євген Гришковець у своєму блозі на сайті радіостанції "Ехо Москви" піддав різкій критиці політику Євросоюзу стосовно біженців і оборони. І, щоб два рази не вставати, назвав європейську усмішливість фальшивою.

Давно посів "активну громадянську позицію" російський діяч культури з українським прізвищем знову видав текст, викликає море асоціацій у кожного народженого в СРСР. Сміливі формулювання, різкі вираження, градус викривального напруження - все це ми вже десь бачили і чули.

"Як можна зрозуміти те, що Європа влаштувала смертельну смугу перешкод в Середземному морі, а тих, хто не зміг подолати цю смугу поминає в храмах? Дикість, божевілля, жахливі святенництво і цинізм", - заламує руки Гришковець, говорячи про конаючих в Средизмном море біженців та європейської розгубленості у відношенні їх.

Говорячи про європейських чиновників, Євген вдаються до зашкаливающему кількістю "втішних" епітетів.

"Ми бачимо в новинах, що діється на будапештському вокзалі, бачимо жалюгідний паркан, який угорці будують на кордоні Сербії, чуємо, як єврочиновники засуджують Угорщину за ці нелюдські дії, чуємо від якихось європейських лідерів, чиї піджаки і краватки однакові, а фізіономії настільки безликі й невиразні, що немає ніякого бажання і сенсу запам'ятовувати їх прізвища і вникати, які країни вони представляють", - упевнений драматург.

Дісталося від Євгена Гришковця і таким цілком безневинним організацій, як ЮНЕСКО.

"Візьміть Європу під захист ЮНЕСКО, захистіть не тільки архітектурні ансамблі, але традиції, уклад, спосіб життя. Свій європейський устрій і спосіб життя. Щоб нам було на що орієнтуватися і з чого брати приклад... Немає! Не збережуть! Як і безпорадна організацію ЮНЕСКО ніяким чином не могла захистити від знищення ІГ античних пам'яток в Сирії. В сутності, пам'яток європейської культури", - нарікає Євген.

Болючіше всіх Гришковець вдарив словом європейську воєнщину. Градус обурення автора настільки зашкалив, що особи військових він недипломатично охрестив "пиками".

"Серйозні пики тільки у різних європейських військових, які влаштовують свої смішні навчання в Прибалтиці і Польщі. За їх фізіономій видно, що вони переконані в тому, що серйозно займаються якоюсь європейською безпекою, що вони дійсно захищають європейський порядок, цінності, спосіб життя, свободи і традиції. Від кого? Від мене?", - риторично запитує Гришковець.

В якості фінального акорду Євген Гришковець вирішив використовувати дитяче лайка "дурні". Кому саме автор адресував епітет, читач повинен додумати сам.

"Світ гине... Зараз я не зробив би такого спектаклю. Не вистачило б іронії. Спектакль вийшов би просто страшний. Страшний і похмурий. Не став би робити і грати ще і тому що... А навіщо грати спектакль про те, що і так зрозуміло розумним людям. Для дурнів ж спектаклі грати безглуздо і марно".

До речі, французький актор Самі Насері днями надів куртку з двоглавим орлом і виявив бажання стати росіянином.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся