Українська письменниця висловилася про скандальний театрі, який не догодив киянам після реставрації
Оксана Забужко вважає, що жителів столиці повинен був радувати сам факт відкриття театру, оскільки з 1933 року в Києві не відкривали спеціалізовані театральні приміщення. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
"Одне зауваження до "архітектурним дискусій". Взагалі-то, на добрий лад, новина повинна звучати так: "Вперше з часів "розстріляного відродження" в Києві споруджено новий театр. І це, їй-Богу, – прекрасна новина! Історична. Тому що, дорогі кияни і "співчуваючі", якщо раптом забули – в останній раз спеціалізоване театральне приміщення (в клубі "Харчовик", тому симпатичному конструктивістському будівлі на Контрактовій, де нині знаходиться Дитячий музтеатр), відкрилося в Києві в 1933 році останнім відлунням вже "відстріляних" 1920-х", – написала Забужко.
Письменниця зазначила, що в Києві тільки руйнувалися театри за радянської влади, а натомість не було побудовано жодного.
"Ні в чому так переконливо не проявляється колоніальна політика, як, власне, в так званій "культурному будівництві", і "ні одного побудованого театру в столиці за 83 роки" – для всякого понятливого найкраще свідчення, на який рівень "мерзоту запустіння" була приречена ота нещасна "столиця", – додала вона.
Забужко підкреслила, що перш, ніж обурюватися новим фасадом театру, повинен задуматися про те, як виглядають подібні будівлі в Європі.
"Хто не сильно порпається за кордоном з європейським театрам – так і змушений був залишатися в своїх уявленнях про театральному приміщенні на рівні "плюшу з балкончиками". Подумайте про це, перш ніж обурюватися новим театром. Гарненько подумайте. Може, тоді ви так само нетерпляче будете чекати першої прем'єри в ньому, як чекаю я, – щоб зацінити інтер'єр. І можливо, порадіти, що ми все-таки потроху вилазимо з тьми нашої "колоніальної ночі", – резюмувала письменниця.
до Речі, кияни пропонують позбутися від схожих на скандальний театр балконів.