Митець нагадала про знищення української культури
Українська акторка театру і кіно, ведуча, старша сестра Ольги Сумської, Наталія Сумська пояснила, що змінилося в акторській діяльності після розриву відносин з Росією. Про це вона розповіла в інтерв’ю "Апостроф.Лайм".
"На гастролях (у Росії - ред) я була ой як давно. Це було років десять тому, і вже це не має значення. Національний театр імені Івана Франка їздив з гастролями у Санкт-Петербург. Нас дуже тепло прийняли. Ми спілкувались, гомоніли після вистави з нашими колегами. Ми називаємо їх "нашими", бо це одна акторська братія. І ті актриси хотіли зіграти ролі, які ми привезли: "Ой, расскажите, какой это спектакль, мы сейчас будем играть. Как мне эта роль ваша понравилась очень, я бы тоже сыграла". Але справа в тому, що ми то, українці, можемо зіграти якусь новгородську або з Далекого Сходу. А от чи зможуть вони зіграти українську роль так?", - заявила Сумська.
"А зараз вже ця історія давно забута, і нічого страшного у цьому немає. Ми самодостатні, нам є куди їздити на гастролі. Тут, дай Боже, рідною Україною зробити гастролі. І то проблематично виїхати кудись саме репертуарному державному театрові. Бо це, звісно, кошти. Ось зараз театр поїхав у Львів, повіз дві вистави. Це нечасте явище. Приватні структури їздять, їм легше щодо декорацій, вони намагаються зробити невеличкі декорації, пару стільців, якась картинка, завіса – та і все. Звісно, я бачу театр більш досконалим. Це має бути декорація, кріпка вистава, яка доходить до сердець. Я дуже люблю, коли в залі аплодують, сміються, плачуть разом з нами, реагують. Живуть тим самим життям ці 2-3 години, які ми їм приготували", - відзначила акторка.
За її словами, Україна нічого не втратила від розриву відносин з Росією.
"У нас настільки величезний досвід, стільки надбано за сотні років, така культура величезна. Так, вона була понівечена, знищена певною мірою. І тільки зараз, дякуючи ще президентові Віктору Ющенку, відроджується ця пам'ять. Це саме він свого часу відродив ці страшні дати, вивів до вшанування і Голодомор, і всі поневіряння наших митців. Усе це приховувалось, на жаль. Тепер це відкрите, вже ніякої дивини в цьому немає. Їх просто треба не забути", - відзначила вона.
"Зараз я у складі комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка. Ми переглядаємо багато матеріалу. Зокрема такий фільм "Будинок "Слово". Будинок "Слово" був у 20-х роках 20 сторіччя збудований у Харкові для митців, літераторів, художників, музикантів, режисерів. Там такі відомі прізвища, зараз би назвати, ми їх всі знаємо: і Хвильовий, і Наталія Ужвій, і Головко. Режисер Тарас Томенко зробив чудову документальну стрічку. Вона нібито і як ігрова, він так цікаво це зробив, перед нами виникають постаті живих людей, митців, наших співвітчизників, які багато років залишалися загадкою, їх однобоко досить подавали. А це – живі люди, зі своїми уподобаннями, звичками, дуже кумедно у стрічці подані деякі епізоди життя. Це викликає у нас цікавість до людей, яких ми за підручниками знали, які були заборонені, а тепер, виявляється, нічого особливого. За що їх було саджати і знищувати так одностайно?" – розповіла вона.
"Чорний воронок приїжджав за ними. Люди навіть чемоданчики вже тримали напоготові біля виходу. І дивно мені, що ніхто не повстав. Націю знищували методично, а ніхто не кинувся, не впився кігтями в очі. Усе одно ж гинути, невже не можна було хоч ще пару за собою потягнути? Але про це вже, можливо, не нам судити. Уже минули ті роки. Але воно відкриває той період життя, який був забутий не нами, а тими очільниками, під чиїм началом ми жили, на жаль, 70-80 років", - додала акторка.
"Серед десятків тисяч знищених були сотні українських інтелігентів, художників, митців, літераторів і так далі. Як же це забути, як це пробачити? Вони могли би дати початок багатьом талановитим діячам дотепер. А, можливо, б з них випрацювалась еліта, яка би зараз очолила нашу країну, мистецьке коло. Вкрай шкода, що так сталось. Але тепер нам треба жити, як кажуть мудрі люди, за десятьох, аби відродити націю", - відзначила Сумська.
Нагадаємо, Наталія Сумська зіграла матір президента Василя Голобородько у фільмі та серіалі "Слуга народу", а також була ведучою ток-шоу "Ключовий момент" на телеканалі "Інтер".
До речі, Ольга Сумська захопила шанувальників незвичним образом.