ua en ru

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців Тарас Стадницький (фото: facebook.com/taras.stadnytskyy)

Відомий гуморист і шоумен звернувся до людей, які мають проблеми з серцем

Відомий український актор, гуморист, віце-чемпіон "Ліги Сміху" Тарас Стадницький, більш відомий як Володька з серіалу "Країна У", пережив операцію на серці і звернувся до співгромадян. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

За словами актора, ще в школі під час медичної перевірки районний терапевт сказала: "Стадницький, у вас чути шум серця".

"Що це мало означати - хто його знає. Для мене, активного сільського хлопчака, це було "бла-бла-бла, бла-бла-бла...". Потім десь ми їздили у львівський ОХМАТДИТ, там мамі сказали: "У малого - пролапс мітрального клапана". І все. Вроджений порок серця, з яким, в принципі, можна прожити до глибокої старості. Правда, потрібно періодично перевірятися, тримати на контролі і т. д. Ми послухали, покивали головами - і поїхали додому садити картоплю, обробляти буряки і орати городи", - розповів Тарас.

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців

Тарас Стадницький (фото: facebook.com/taras.stadnytskyy)

Пролапс, за його словами, "періодично з'являвся при яких комісіях, перевірках", але "оскільки лікарі до нього не дуже серйозно ставилися, то чому б я повинен був переживати?"

"Ось трохи менше двох років тому мої діти захворіли. Кашель, соплі, коротше, класика жанру. Поїхали ми на Орлика, послухала їх панночка, говорить, що, в принципі, нічого страшного, і така: "А давайте я ще й вас послухаю!" Чому б і ні? Вона слухала, прислухалася, а потім: "Ой, так у вас шум серця". І я так гордо: "У мене пролапс мітрального клапана, це вроджене". А вона така: "Може і пролапс, але він вже дуже погано шумить". І далі фраза, яка напевно всьо повирішувала: "Ідіть перевіртеся, у вас дві таких хороших дочки, їм потрібен тато", - написав актор.

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців

Тарас Стадницький (фото: facebook.com/taras.stadnytskyy)

За його словами, цієї осені настав той час, "коли тягнути вже було нікуди".

"Відзняли другий сезон "Галіції", зіграли фінал Тернопільської ліги сміху - і я відразу поїхав в Київ. І, якщо чесно, то навіть не дуже зрозумів, як і що сталося. Неділя, 10 грудня - оформився, підготовка до операції; 11 грудня - операція; 12 - реанімація; 13 грудня - перевели в звичайну палату, почав ходити й активно намотувати кола по відділенню; 15 грудня вже мене хотіли виписувати. Все", - додав він.

Також Тарас звернувся до всіх українців, які мають проблеми з серцем.

"Українська кардіохірургія потужна і задає тон в Європі і світі. У нас можуть зробити якісно, професійно і дуже добротно. Як одиничний доказ - ще півтора року тому мені швидше за все робили б відкриту операцію на серці (а це розрізання грудної клітки і всі випливаючі звідти нюанси післяопераційного відновлення) і ставили штучний клапан (а це медикаментозна підтримка на все життя). Пройшло півтора року - мініінвазивне втручання (невеликий розріз 7-10 см) і пластика клапана, тобто його "підшивка", а не заміна штучним. Норм прогрес, нє?" - написав Стадницький.

Також він зазначив, що йому страшно не було, тому що до операції з ним поговорили і кардіологи, кардіохірурги, і анестезіолог, і пояснили, що і як вони будуть робити.

"І те, як вони говорили, і що вони говорили, дало розуміння: ці люди вже не вперше це роблять і точно знають: що, як і де", - підкреслив артист.

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців

Тарас Стадницький (фото: facebook.com/taras.stadnytskyy)

"Люди, які мають проблеми з серцем, - це все можна вирішити в Україні (ну може не всім, але дуже добру частину). І в мене теж розглядалися варіанти Німеччини та Польщі... Але погодьтеся, що то трохи тупо - їхати кудись і робити якісь зайві рухи при тому, що прям у нас під рукою такі фахівці. А ще, якщо чесно, то реально розпирає від гордості, що у нас можуть робити такі оперативні втручання!" - резюмував Тарас.

Наша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українцівНаша кардіохірургія задає тон в Європі: актор, який пережив операцію на серці, звернувся до українців

Скріншот поста (facebook.com/taras.stadnytskyy)

До речі, в інтерв'ю Styler лікар і експерт РПР Євген Гончар розповів, що щороку українці витрачають на лікування ГРВІ та грипу більше 5 млрд грн, в той час як багато пропонованих ліків на полицях аптек не приносять організмові абсолютно ніякої користі.