На честь Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, опублікували історії знаменитостей
Популярні зірки, як і українські жінки, не захищені від раку грудей, проте вони змогли його перемогти і поділилися своїми історіями з іншими.
Рак молочної залози – найпоширеніше за статистикою онкологічне захворювання серед жінок. У світі щорічно реєструється понад мільйон випадків раку грудей, в Україні – близько 16 тисяч.
Проте рак молочної залози – не вирок. Він виліковний, особливо якщо хворобу виявити на ранній стадії.
В честь 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, "Обозреватель" зібрав п'ять історій знаменитих жінок, які перенесли рак грудей і благополучно з ним впоралися. Крім того, завдяки хворобі вони зуміли піднятися на нові висоти.
Анджеліна Джолі
Фото: Анджеліна Джолі (kasjauns.lv)
Завдяки перемозі над хворобою, Джолі стала публічним спікером з приводу раку молочної залози, веде просвітницьку роботу. За її прикладом жінки стали активніше обстежуватися; різко збільшилась кількість пацієнток, які пройшли діагностику, лікарі навіть назвали це "ефектом Джолі"
Джолі - найзнаменитіша пацієнтка онкологів-мамологів. У травні 2013 року вона перенесла операцію з видалення обох молочних залоз. Операція при цьому була профілактичною – у Анджеліни не було раку, але був високий ризик його виникнення.
В сім'ї актриси три жінки померли від раку: бабуся, тітка і мати, актриса Маршелін Бертран. У Маршелін рак яєчників виявили в 49 років, в 56 вона померла. Тітка Анджеліни, рідна сестра Маршелін, померла від раку грудей у віці 61 року, в 2013 році, через два тижні після того, як Анджеліна перенесла операцію.
Через знання про свою спадковість, Джолі вчасно обстежувалася. За маркерами генетичної спадковості хвороби виявили, що ймовірність розвитку онкологічного захворювання грудей у Джолі дорівнює 87%.
"Як тільки я дізналася про це, я захотіла мінімізувати ризик", – написала Джолі в своїй колонці в The New York Times.
Актриса мінімізувала ризик найбільш радикальним способом – повністю видалила груди. Після необхідної реабілітації їй зробили пластику, оскільки зовнішність красуні – це її професійний інструмент.
Тоді ж Анджеліна заявила про рішучість видалити яєчники, оскільки мутація генів в її організмі загрожувала раком цього органу (з ймовірністю 50-75%). Операція відбулася в березні 2015.
Після видалення яєчників у 39-річної на той момент Джолі почалася менопауза.
"У мене більше не буде дітей, і я чекаю деякі зміни у своїй психіці. Але я відчуваю, що б не сталося, я з цим впораюсь, і не тому, що я сильна, а тому, що це частина життя. Потрібно брати контроль над своїм здоров'ям", – розповіла Джолі.
Кайлі Міноуг
Фото: Кайлі Міноуг та Олів'є Мартінес (the-most-beautiful.ru)
Перемігши рак, вона повірила в справжню любов і підтримку, а ще – випустила книгу для дітей.
В 2005 році, одразу після гастролей по Європі, у 36-річної австралійки під час рутинного огляду виявили злоякісну пухлину молочної залози.
"Коли лікар повідомив мені діагноз, у мене земля пішла з-під ніг. Здавалося, що я вже померла", — згадує співачка.
Вона замкнулася в своєму будинку і цілодобово лежала на дивані, майже не встаючи.
"Я була розчавлена, моя вага впала до 38 кілограмів", - говорила Міноуг.
Співачка відклала турне по рідній Австралії, щоб пройти операцію та хіміотерапію. Але багато шанувальників, які купили квитки на концерти, вирішили не здавати їх, щоб підтримати співачку фінансово і морально.
Величезну роль для Кайлі відіграла підтримка її обранця, актора Олів'є Мартінеса. Він забрав Кайлі до себе в Париж, де вона проходила хіміотерапію, постійно був поруч, рятував від нападів нудоти та болю, виконував всі забаганки.
"Олів'є для мене найкращі ліки. Хвороба допомогла мені зрозуміти, що він значить для мене. Раніше кар'єра була понад усе. Багато років я провела під світлом софітів. Тепер він – світ в моєму вікні", – казала Міноуг.
З Олів'є вони розлучилися. Але тільки після того, як Кайлі повністю прийшла в себе та змогла повернутися до концертної діяльності, тобто більше ніж через рік після операції. Міноуг і Мартінес залишилися друзями.
Через рік після операції Кайлі опублікувала книгу для дітей. За словами співачки, її надихнула хвороба.
Лайма Вайкуле
Фото: Лайма Вайкуле (tvc.ru)
Через хворобу співачка повірила в Бога.
Про рак грудей співачка дізналася 1991 року, діагноз поставили американські лікарі.
За словами Вайкуле, спочатку її накрив гнів і ненависть до всіх здорових людей за те, що вони здорові, тоді як вона ризикує померти. Але відданість і підтримка чоловіка, Андрія, допомогла Вайкуле зм'якшитися. Перед операцією вона написала зворушливі прощальні листи всім близьким.
В день операції Лайма відчула нестерпний страх смерті – їй здавалося, що після наркозу вона не прокинеться. У цей момент Лайма попросила принести Біблію.
"Кажуть, що ми народжуємося і вмираємо в самоті. І я прийшла до того, що вмирати легше, коли віриш...", - казала пізніше Вайкуле.
Вона зрозуміла, що надія є, коли прийшла в себе після операції та побачила поруч чоловіка.
"Раніше я не розуміла, що означають слова мудреців про страждання, в яких росте та розвивається особистість. І лише переживши те, що сталося зі мною, я по-іншому стала дивитися на життя, звернулася до релігії", - сказала Лайма Вайкуле.
Дар'я Донцова
Саме завдяки хворобі, Дар'я Донцова почала писати детективи, стала відомою письменницею та досягла фінансового благополуччя.
У Агрипини Донцової (це справжнє ім'я письменниці) рак грудей виявили в 1998 році, коли їй було 46 років. До того часу хвороба вже дійшла 4-ї стадії.
"Жити вам залишилося три місяці", - ось що почула письменниця від свого лікаря.
Донцовій довелося перенести 5 операцій і 18 сеансів хіміотерапії.
Щоб не зійти з розуму від страху та болю, вона почала записувати смішні детективні сюжети. У той час вона працювала викладачем німецької та французької мов, а до цього - журналістом. Однак колишній досвід не став в нагоді: поки Агрипина лежала на лікарняному ліжку, їй стали з'являтися, як наяву, персонажі книг, які розповідали свої історії.
Донцова записувала їх скрізь: лежачи в ліжку, в очікуванні біля кабінету лікаря, навіть сидячи в туалеті.
За п'ять днів в реанімації вона написала свій перший детективний роман. Коли Агрипина вийшла з лікарні після тривалого курсу лікування, у неї вже були рукописи п'яти романів, які вона опублікувала під псевдонімом "Дар'я Донцова".
Анастейша
У 2003 році (у 34 роки) співачка вирішила зробити пластичну операцію по зменшенню грудей через біль у спині. Під час планової мамографії у Анастейші виявили рак.
"Мені ніколи не було так страшно, як в той раз", — казала співачка.
Анейстейшу прооперували, видаливши частину грудей, і провели курс хіміотерапії.
За словами співачки, проблеми зі здоров'ям надихали її при роботі над третім альбомом. В інтерв'ю Анастейша розповіла, що її голос через хворобу втратив свою силу, тому їй довелося докласти багато зусиль, щоб створити звук, яким вона була б задоволена.
У 2013 році хвороба повернулася. Цього разу Анестейші зробили повну мастектомію, видаливши обидві груди. І вдруге вона не дала хворобі зламати себе. У 2014 році вийшов її шостий альбом "Resurrection", високо оцінений критиками.
"Ніколи не давайте раку забрати вас, боріться до останнього", — закликала співачка всіх, хто зіткнувся з хворобою.
Сьогодні Анастейша продовжує кар'єру як співачка і автор пісень, а крім того як засновниця фонду "Anastacia Fund", створений, щоб підвищити обізнаність про рак молочної залози серед молодих жінок.
До речі, харківська модель, відважно боролася з раком, повідомила радісну новину.