Російський письменник дав відсіч критикам радянського актора
Віктор Шендерович заступився за покійного Олексія Баталова, якому пригадали його підтримку анексії Криму і політику Путіна стосовно України. Свою позицію журналіст опублікував на сторінці Facebook.
"Цей текст просився назовні давно. Не раз і не два останнім часом я опинявся, з різних приводів, "чужим серед своїх". Траплялося це, як правило, в ті дні, коли щось заважало мені приєднатися до наруги політичних противників - або ніщо не заважало сказати деяким з них, з нагоди ювілейного, слова подяки. Бо Крим розділив нас три роки тому, Путін - тільки у двотисячному. А душа живе довше і пам'ятає більше. Та легкість, з якою ми готові начисто ампутувати власну подяку, - вражає", - написав він.
Скріншот поста (facebook.com/Виктор Шендерович)
Письменник зазначив, що найбільше його розлютили "отруйні констатації-нагадування", які з'явилися відразу після повідомлення про смерть актора.
"Ну, був. Прикро? Так. Є що заперечити проти його ностальгічних мотивів? Та повно заперечень, зрозуміло, - і всі вони були висловлені тоді ж, у 2014 році, і багато разів потім... Але що ж тепер? Викинути на смітник фізика Гусєва і канатаходця Тибула? З презирством винести за ідеологічну межу - грандіозну людину? Ні, братці. Він малий не так, як ви", - написав Шендерович.
Скріншот поста (facebook.com/Виктор Шендерович)
"Олексій Володимирович Баталов, підтримав анексію Криму, - він і Гоша, і Гога, і навіть Жора, але жодного разу не "Гіві". І Доктор Ліза - не "Моторола", і загибла разом з нею над Чорним морем юна балерина Ансамблю їм. Александрова - не Шойгу, хоча, може бути, і носила погони окупаційної російської армії", - додав журналіст.
Віктор Шендерович зазначив, що "стиль полеміки важливіший предмета полеміки", навівши слова російського філософа Григорія Померанца. На думку журналіста "масовий помийний стиль" став нестерпний.
Скріншот поста з аккаунта facebook.com/Виктор Шендерович
"Так, військові часи - поганий час для півтонів, і мої закиди найменше звернені до громадян України. Для них ми, насамперед, представники країни-окупанта. Країни, що приносить кров і страждання їхный країні. Колективна репутація - річ сувора, і бути німцем в сорокових незатишно, навіть якщо ти не працював на гестапо і вірив своєму фюреру абсолютно безкорисливо. І навіть якщо ти, ціною підтримки фюрера, намагався врятувати життя хворих німецьких дітей - все рівно: дуже погано бути німцем в сорокових! Це треба розуміти", - підсумував Шендерович.
Раніше в мережі розповіли про незвичайні подробиці заповіту Олексія Баталова.