ru ua

"За менше зло": відомий письменник розповів про плачевну ситуацію з виборами в Україні

"За менше зло": відомий письменник розповів про плачевну ситуацію з виборами в Україні Сергій Жадан (фото: РБК-Україна)

У людей немає великого вибору, за кого голосувати

Українцем доведеться голосувати за менше зло на майбутніх виборах. Про це заявив відомий український письменник Сергій Жадан в матеріалі для "Радіо Свобода".

"Завершиться все традиційним українським сценарієм героїчної боротьби за єдино можливий вибір меншого зла. Адже як не крути, скільки не аналізуй і чого не чекай, а завершиться все приблизно так: коли час безнадійно закінчиться і доведеться-таки робити вибір, коли не залишиться можливості для маневру і підстав для об'єднання, коли всі почнуть нарікати на упущені можливості і втрачені шанси, буде запущений перевірений метод - довірливого виборця почнуть лякати. мовляв, чи наш кандидат, або ніхто, мовляв, не дивлячись на всі помилки і п едательство, наш кандидат таки продовжує залишатися меншим злом, і, мовляв, якщо вже дійсно вибирати з різновидів зла, слід все ж вибирати зло менше", - вважає він.

"Це ж логічно, почнуть закликати до логіки - вибираючи між злом всеосяжним і злом, яке можна хоча б якимось чином охопити і позначити, слід хапатися за цю примарну можливість і не вибирати собі надмірну кількість зла", - зазначив Жадан.

Письменник додав, що довірливий виборець на це охоче купиться і почне шукати плюси.

"Більш того - знайде їх, ці плюси. Більш того - і інших почне переконувати в єдиній можливості вибору саме меншого зла, бачачи в ньому все більше і більше позитивів. При цьому буде щиро ображатися на будь-які звинувачення в маніпулюванні своєю свідомістю. Буде щиро не розуміти, в чому проблема - адже ми всього лише в черговий раз рятуємо демократію за допомогою меншого зла, адже ми просто діємо логічно і раціонально, адже у нас, за великим рахунком, просто немає іншого вибору. іншого вибору дійсно немає. Більш того, іноді складається вп чатленіе, що це всіх влаштовує", - підсумував Жадан.

Раніше Жадан розповів про сенс декомунізації.

Хайп таксі #12 з чого потрібно почати змінювати країну