26 вересня православні українці вшановують пам’ять святого апостола і євангеліста Івана Богослова інших за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Іван, син рибалки Зеведея, став одним із перших учнів Ісуса Христа. Він був братом апостола Якова і належав до найближчого кола учнів, разом із Петром і Яковом.
Іван став свідком багатьох важливих моментів у житті Ісуса, зокрема Преображення Господнього та подій у Гетсиманському саду. Він залишився вірним Христу навіть під час страти, і отримав особливу місію - піклуватися про Марію, матір Ісуса.
Його Євангеліє вирізняється від інших своєю глибиною та містить унікальні вчення Ісуса. Іван також написав Апокаліпсис, де описує свої видіння про кінець світу та друге пришестя Христа. Після Воскресіння Ісуса він активно проповідував у Єрусалимі та Азії, допомагаючи створити християнські громади.
За переказами, Іван жив до глибокої старості в Ефесі, продовжуючи навчати і вести людей до віри. Його символ - орел, який відображає висоту його богословських поглядів. Іван помер природною смертю в старості.
Іван на фресці Собору Святого Петра, Ватикан (зображення: Вікіпедія)
Згідно віруванням і народним традиціям українців, бажано не робити таке:
Також не рекомендується носити старе взуття, адже це може призвести до "чорної" смуги в житті. Також важливо не зупинятися на перехресті, вважається, що цього дня тут можна зустріти нечисту силу.
Цей день наші предки вважали "днем пам'яті". Вони дотримувалися традиції утримуватися від алкоголю, щоб вшанувати пам'ять тих, хто пішов із життя. Люди відвідували храми, де молилися Івану Богослову, просячи його про здоров'я та щастя для своїх родин.
Завтра іменини святкують: Володимир, Дмитро, Іван, Микола, Олександр.
За гороскопом люди, які народилися 26 вересня - Терези.
Окрім церковного свята, 26 вересня є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми розказували про Йом Кіпур 2024 - історія, правила і традиції свята.
Також дізнайтеся, про Батьківську суботу у вересні - коли згадувати покійних за новим церковним календарем.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, Християнський портал "Кіріос", Вікіпедія.