Styler пропонує вам ознайомитися з десяткою захоплюючих книг від сучасних українських письменників
У суботу, 3 березня, відзначається Всесвітній день письменника (World Day of the writer). З цієї нагоди Styler підготував топ-10 новинок від українських авторів, які точно скрасять хвилини дозвілля, а також змусять задуматися на важливі теми.
"Троща" - роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, щоб показати світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу, як і раніше.
Для головного героя, воїна УПА, війна вже пройшла, проте боротьба не забулася. І раптом він бачить на кладовищі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою.
"Свої" і "чужі", дружба і розбрат, любов і зрада, помилування і помста, свобода і неволя... Перед його очима знову розгортаються бої та тривають допити, постають особи різних людей, і ніяк не з'являється личина зрадника ...
Війна завжди приходить несподівано. Просто посеред ночі настає розуміння, що чуєш звук пострілів і бачиш вогонь у вікні, і звичний хід днів безповоротно порушується.
Тепер настав час боротися за власне виживання та вирішити, за якими барикадами доведеться опинитися.
Саме такий вибір доведеться зробити Павлу, до чийого будинку наближається лінія фронту, яку потрібно переступити...
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування.
Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку.
Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.
Те, що має статися - станеться. Навіть найчистішої води випадковості не так вже й випадкові, особливо якщо в історії фігурують чорний кіт, кава з вельми небанальними смаками і міські диваки.
Усе це змішалося у неперевершений коктейль з делікатним ароматом дитинства, спекотних літніх днів, втрачених та віднайдених спогадів, цікавих знайомств і ще чогось невловимого, яким щедро частує нас Марина Смагіна у своєму новому романі "Кімната".
У 2016 році у видавництві "КМ-Букс" вийшов друком роман Марини Смагіної "Волковиці".
Ця книга виходить в люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха.
Мобілізований у п’ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового ― не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.
Реставрація імперії і проект надлюдини, воля і обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, яка жене своїх коней із надр свідомості. Спустошення поширюється по світу.
Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії.
Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви.
Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо?
Літо 1919-го року. Україна залита кров’ю патріотів. Кам’янець-Подільський на короткий час стає столицею УНР. На тлі цих драматичних подій починається історія пристрасного кохання 22-річного агента Розвідочної управи Марка Шведа та витонченої красуні — актриси місцевого театру Олесі Біличенко.
За день до приїзду до міста головнокомандувача, Симона Петлюри, агенти московської комуни викрадають кліше для друку 250-гривневої купюри, яке Маркові необхідно повернути за усяку ціну.
Заплутана історія з викраденим кліше перетворюється на справжню криваву драму, яка може зламати нашого героя або ж загартувати для майбутніх випробувань долі…
Чотирнадцятилітній Матвій, хлопчик із синдромом Асперґера, втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним "я", він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ, який водночас розбився на друзки, як тарілка. І про неймовірного друга — рудого собаку із чорною лапкою, купою історій і специфічним почуттям гумору. Розповідає про свої вподобання і тривоги. І про те, що рідні можуть помирати двічі…
Це важлива і вкрай потрібна книжка про вміння приймати інакшість людей і про любов. Книжка про усвідомлений біль і неусвідомлені страхи, про раз і назавжди визначені правила і про час, коли їх варто порушити.
Є такий популярний вислів: "Історія не має умовного способу". А ось автори, які пишуть в жанрі альтернативної історії, якраз і пропонують читачам задуматися, щоб сталося, якби, наприклад, Тимчасовий уряд встояв і не пустив більшовиків до влади; або Україна стала, як Фінляндія, незалежною країною; або в 1939 році замах на Гітлера завершилося смертю фюрера...
У книзі "Після вогню" Максим Бутченко розглядає варіант розвитку Карибської кризи в 1962 році за найгіршим сценарієм: США і Радянський Союз розв'язали Третю світову війну, і головними героями цих подій стали Джон Кеннеді і Микита Хрущов.
Кінець серпня 1919 року. Одесу захопили "білі". Місто починає відходити від "червоного терору". І все ж спокути немає - тут і там відбуваються бандитські розборки, що здійснюються з якоюсь незвичайною жорстокістю.
З'являються наполегливі чутки про те, що Мішка Япончик не загинув, він живий і повернувся до Одеси. І мета його - добути скарби, заховані в катакомбах. Таня прекрасно знає, що це не так, що Мішка мертвий, і їй просто необхідно викрити того, хто лютує під ім'ям Японця. Їй допомагає слідчий Володя, але, здається, їх шляхи розійшлися остаточно. Однак скоро з'явиться те, що зв'яже їх назавжди...