ua en ru

Дієтологи назвали обов'язкові п'ять продуктів у дитячому раціоні

Дієтологи назвали обов'язкові п'ять продуктів у дитячому раціоні Фото: Дієтологи радять привчати дітей до салатів зі свіжих овочів (youtube.com)

У фруктах і ягодах містяться речовини, які мають властивості актибактериальные

Дієтологи не втомлюються складати рейтинги корисність тих або інших продуктів у нашому раціоні. Цього разу портал Країна здоров'я опублікував список найбільш необхідних продуктів для дітей.

1. Молоко
Кальцій і фосфор, що містяться у молоці, необхідні для росту кісток дитини. Проте цю роль з успіхом можуть виконати і йогурти, сир, нежирні види сиру, а також кисломолочні продукти – кефір, ряжанка, сметана. А за розрахунками німецьких вчених, раціон 2-3-річну дитину обов'язково повинен включати не менше 50 грамів свіжого сиру і 500 грамів молока.

2. Злаки
Найкраще злаки засвоюються у вигляді каш, що є джерелом мінеральних речовин, вуглеводів, клітковини, білка і вітамінів. Втім, вчені з Данії вважають, що кожен день їсти вівсянку зовсім не обов'язково. Її з успіхом замінять 2-3 яйця на тиждень.

3. Свіжі овочі та фрукти
В овочах містяться вуглеводи, які повільно розщеплюються крохмалем, а у фруктах вуглеводи представлені глюкозою, фруктозою і сахарозою, які засвоюються значно швидше. Крім того, у фруктах і ягодах містяться органічні кислоти, ароматичні і дубильні речовини, що мають актибактериальные та протизапальні властивості.

4. М'ясо
Дитячому організму вегетаріанство протипоказане. Адже до складу м'яса входять життєво важливі вітаміни групи B, Н, фолієва кислота та мікроелементи. Спробуйте приготувати своїй дитині суфле або паштет з печінки. Цю страву можна подати так красиво, що вона стане улюбленою для вашого малюка.

5. Риба
Риба не поступається м'ясу по своїй живильній цінності, але засвоюється набагато легше. Для дітей особливо корисними вважаються судак, оселедець, щука, морський окунь, сом і тріска.

Нагадаємо, напередодні дієтологи назвали 10 продуктів, які повинні бути в кожному холодильнику.