Більшість проявів цькування - наслідок ситуації й атмосфери в родині, каже експерт
У столичній школі №294 на Троєщині школярки жорстоко побили свою однокласницю, знімаючи побиття на камеру.
Почався конфлікт зі словесної перепалки. Потім учениці побили свою однокласницю. На відео видно, як постраждала стає на коліна і в цей момент її починає бити інша. Дівчина, яка нападала, повалила дівчину на землю і почала бити ногами і руками. Потім до бійки долічилася інша школярка.
8 із 10 українських дітей стикаються з булінгом у школі. 48% із тих, кого цькують, про це мовчать, ще 22% — вважають подібну ситуацію нормою, кажуть в українському інституті дослідження екстремізму.
Цікаво, що більшість приводів між школярами для конфлікту виникає в соцмережах. Словесні перепалки та непорозуміння на території школи відходять на другий план.
“Більшість проявів цькування є наслідком ситуації й атмосфери в родині, — пояснює у коментарі для Styler Олександр Кашлаков, президент "Асоціації за нове покоління "Лелека". Спеціаліст 20 років працює зі дітьми.
"Напружена і негармонійна атмосфера в сім’ї дарма для дитини не проходить. Вона її переносить у колектив. І, до речі, компенсує у ньому проблеми. Роблячи погано іншим - що більше таких вчинків, тим більше підсвідомої компенсації отримує", - пояснює експерт.
Друга поширена причина цькування — низький рівень ерудиції дітей, відсутність розуміння, що світ дуже різноманітний.
"І що ця несхожіть між людьми не є вадою і не є причиною для насміхання. Жертвами такого світогляду стають діти, які чимось відрізняються від більшості — мають руде волосся, вищий або нижчий зріст, надмірну скромність. Також притягують погане ставлення діти, які болісно сприймають критику”, - коментує Олександр Кашлаков.
Нагадаємо, раніше юрист пояснив та дав поради, як захистити дитину під час конфлікту у школі, де вона навчається.
Також очільник столичної юстиції пояснив, як уникнути поборів у школах.