ua en ru

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися Фото: колаж РБК-Україна

Теракт на станції метро в Харкові готували на замовлення спецслужб РФ

Теракт в метро Харкова за задумом російських спецслужби повинен був призвести до численних жертв і дестабілізувати ситуацію в Україні напередодні виборів президента 31 березня. У п'ятницю, 22 березня, СБУ повідомила про запобігання трагедії затримання злочинця. Як уточнив відомий волонтер і військовий журналіст Мирослав Гай, представники спецслужб РФ передали виконавцю - завербованого жителю Харкова - тротил для закладання бомби на станції метро "Індустріальна".

За даними Служби безпеки, вибуховий пристрій потужністю 600 гр. тротилу приводився в дію за допомогою телефонного дзвінка. Підривнику заплатили за теракт 15 тисяч доларів.

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися

Фото: прес-центр СБУ

Крім того, для посилення вражаючого ефекту терорист підготував цвяхи, шурупи, болти та гайки.

Правоохоронці підмінили бомбу на муляж, а потім затримали злочинця.

Відео: YouTube / СБУ

Блогер Мирослав Гай наголосив, що супротивник часто практикує мінування всіляких предметів, і мова йде не тільки про район проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі. У своїй статті на сайті "Обозреватель" волонтер дав українцям низку рекомендацій, як убезпечити себе від можливого теракту.

Журналіст зазначив, що бойовики часто підкладають вибухові пристрої в дитячі іграшки, гаманці, пачки сигарет і комп'ютери. При цьому на міну можуть кинути "наживку" - кілька монет або іншу цінність.

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися

Затримання мінера в метро в Харкові (фото: скріншот)

Гай розповів, що метою терактів є не тільки масове вбивство людей, але і як наслідок - залякати ще більше.

У випадку з містами, бойовики стануть маскувати бомбу під об'ємні предмети, такі як сумки, коробки, валізи, автомобілі та інше.

Мирослав рекомендує при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухівкою, викликати поліцію, рятувальників ДСНС, пожежних, СБУ.

"Ніколи нічого не чіпайте і не піднімайте стороннього", - закликав він.

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися

Харків'янин за завданням спецслужб РФ готував теракт в метро "Індустріальна" (фото: скріншот)

Дуже важливо дочекатися приїзду всіх представників служб і нікуди не йти. У разі, якщо це не вибухівка, просто поясніть, що проявили пильність.

Також військовий журналіст вважає, що в зоні ризику - як потенційні цілі терористів - перебувають російські і проросійські представники бізнесу, політики,громадських рухів та ЗМІ, які прийняли громадянство України.

"Можливі великі теракти проти проросійських громад", - додав він.

Теракт в метро в Харкові: хто в зоні ризику та як захиститися

Фото: скріншот

Як повідомлялося раніше, в січні СБУ викрила в Одесі пособника агентурної мережі антиукраїнського центру, підконтрольного адміністрації президента РФ і російським спецслужбам, який готував теракт.

Також ми писали про те, що поліція посилить заходи безпеки під час виборчої кампанії через загрозу терактів.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній прийняв розпорядження аж до закінчення виборчого процесу молитися у всіх храмах ПЦУ про справедливі вибори президента, а також за мир і єдність в нашій країні.