На Сумщині зафіксували серйозну інфекцію, повідомляють у місцевому лабораторному центрі
В Сумській області спеціалісти недавно зафіксували рідкісну інфекцію під назвою туляремія. Від цієї інфекції вакцини в Україні немає, повідомляється на сайті Сумського обласного лабораторного центру.
За останні кілька років фахівці зареєстрували активізацію епізоотичного процесу з цієї інфекції. Епізоотії даної інфекції були підтверджені шляхом лабораторного виділення збудників туляремії від гризунів, кліщів та з об'єктів навколишнього природного середовища, повідомляється в новині.
Наприклад, у поточному році, як повідомляють експерти, з біологічного матеріалу, який був доставлений з Охтирського району, фахівці виявили позитивний результат у високих титрах. Це говорить про те, що важлива підвищена настороженість як медпрацівників по відношенню до діагностики захворювання, так і в цілому населення Сумської області.
Спеціалісти попереджають про небезпеку інфекції.
Як повідомили на сайті лабораторного центру, туляремія – це рідкісна гостра хвороба людини і тварини. Вона вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. Через неї з'являються множинні гранулематозно-некротичні вогнища в різних органах. З'являється лихоманка і загальна інтоксикація. Після того, як людина хворіє на туляремію один раз, назавжди виробляється імунітет до неї.
Збудник небезпечної хвороби – так звана туляремійна паличка. Основне джерело інфекції для людини – це гризуни. Наприклад, ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці. Варто додати, що досить часто часто туляремією можуть інфікуватися мисливці, а також фермери, заготівельники хутра, а ще - м'ясники після контакту з зараженими тваринами, при обробці туш.
Як повідомили в Сумському лабораторному центрі, деякий час для профілактики туляремії у людей використовували живу туляремійний вакцину, але на сьогоднішній день відсутній на території України. В даний час профілактика захворювання в ендемічних районах зводиться до боротьби з гризунами.
У той же час передача інфекції від однієї людини іншій – малоймовірна, запевняють фахівці Сумського обласного лабораторного центру.
Нагадаємо, у Дніпрі розгорівся скандал з-за ризику закриття місцевої лікарні.
Також стало відомо, що в Україні реорганізують важливий інститут. Експерти розповіли, що це буде насправді означати на практиці.
Відео: Можна лі економити на купівлі ліків? (video.rbc.ua)