ua en ru

"Глядач сам вибере": Ахтем Сеітаблаєв розповів, чому українські фільми не приносять прибутку

"Глядач сам вибере": Ахтем Сеітаблаєв розповів, чому українські фільми не приносять прибутку Фото: Ахтем Сеітаблаєв (РБК-Україна)

Українських фільмів з кожним роком все більше, вважає відомий режисер

В День українського кіно відомий український режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів, що наш кінематограф почав розвиватися, адже щороку в Україні знімають все більше фільмів. Про це він повідомив у ексклюзивному коментарі Styler.

У той же час, сказав він, є багато фільмів українського виробництва, приречених на провал, хоча всі необхідні складові для успіху у них все-таки були.

"Тому й потрібно, щоб кіно було більше. А глядач вже сам вибере, на що йти. Окупиться фільм чи ні - такий самий ризик є навіть у Голівуді, але там діє інша система страхування. В Америці певні ризики можуть покритися фінансово, тому за зйомки кіно там можуть братися з меншою кількістю побоювань. До цього ми ще не дійшли. Сподіваюся, коли-небудь дійдемо", - говорить режисер.

"Глядач сам вибере": Ахтем Сеітаблаєв розповів, чому українські фільми не приносять прибуткуФото: Ахтем Сеітаблаєв (РБК-Україна)

За його словами, зараз поки немає прикладів українського кіно, бюджет якого перевищував би 10 млн грн, і при цьому вдалося б вивести його "в нуль".

"Поки немає жодного такого прикладу, якщо мова йде суто про український прокат. Це дуже амбівалентний процес. Адже, крім якості самого фільму, повинна бути можливість його демонструвати. Кінотеатрів має бути більше. Адже є дуже багато невеликих міст України, в яких немає жодного майданчика для показу фільму. Ви можете зняти хороший фільм, але багато глядачів просто не зможуть його побачити", - каже режисер.

Відео: Новинки українського кіно (video.rbc.ua)

До речі, нещодавно Ахтем Сеітаблаєв поділився подробицями зйомок його нового фільму "Захар Беркут".

Цього літа українці щиро пораділи новини про те, що головну роль у фільмі "Захар Беркут" зіграє знаменитий голлівудський актор Роберт Патрік, відомий своєю роллю у вже легендарному фільмі "Термінатор-2".