"Є величезний інтерес": вчені зуміли отримати склянку води з повітря
Експеримент провели в реальній пустелі
Вченим з університету Берклі в Каліфорнії вдалося розробити нову версію "магічного піску", який здатен витягати вологу з сухого пустельного повітря. Про це повідомив дослідник Омар Ягхі, говориться в журналі Science Advances.
"Вже сьогодні можна сказати, що до цієї технології є величезний комерційний інтерес. Відразу кілька стартапів намагаються комерціалізувати цю ідею. Все це стало можливо завдяки алюмінієвої версії каталізатора, чия собівартість в 150 разів нижче, ніж у нашій першій розробці, а ККД приблизно в два рази вище", - зазначив він.
Слід уточнити, що рік тому вчені представили публіці незвичайний прилад, здатний витягувати пари води з повітря, використовуючи при цьому тепло і світло Сонця. Керуючись своїми знаннями, вони зуміли зібрати перший найпростіший "генератор води".
Працює він дуже просто – "пісок" з частинок метал-органічного каркасу, засипаний у прозору посудину, поглинає воду з повітря, а світло змушує пари води покинути його і сконденсуватися в іншу ємність.
Під час проведення експерименту в пустелях Арізони, було зафіксовано досить позитивний результат – кілограм такого "піску" може видобувати близько 250 грам води з повітря щодня.
Пізніше вчені модернізували початкову версію "генератора води", зменшивши його собівартість. Згідно фінальних результатів дослідження, кожен кілограм "піску" може щодня давати від 250 до 400 грам води кожен день.
До речі, українські вчені стверджують, що портрет гетьмана Івана Мазепи на 10 гривнях відрізняється від його реальної зовнішності. Фахівці відшукали 12 прижиттєвих портретів Мазепи. З'ясувалося, що на них він не так виглядає, як на купюрах і в підручниках історії.
Учених шокували результати дослідження у Чорному морі (video.rbc.ua)