ua en ru

На Гаваях проводять п'яту імітацію життя на Марсі

На Гаваях проводять п'яту імітацію життя на Марсі Фото: Імітація життя на Марсі

До моделювання життя на Червоній планеті приступили американські вчені

Американські вчені приступили до п'ятого експерименту з моделювання життя в марсіанських умовах на Землі.

Про це повідомляється на сайті Гавайського університету.

Дослідження проводиться в районі вулкана Мауна-Лоа на висоті 2,6 кілометра над рівнем моря. У якості бази для випробовуваних використовується двоповерховий геодезичний купол, площа якого становить 111,5 квадратних метрів, а висота - 7 метрів. Експеримент розпочався 19 січня і триватиме вісім місяців.

У проекті під наглядом беруть участь шість осіб. З 700 претендентів були відібрані четверо чоловіків і дві жінки. В їх обов'язки входить проводити дослідження, тестувати обладнання, стежити за витратою ресурсів, зокрема енергії, води та продуктів тривалого зберігання.

На Гаваях проводять п'яту імітацію життя на Марсіна Фото: Учасники моделювання життя на Марсі

Випробовувані будуть знаходитися в частково прозорому і негерметичному куполі. Залишати приміщення добровольці зможуть тільки в скафандрах. Учасники будуть повністю позбавлені фізичних контактів з третіми особами, а радіозв'язок з організаторами буде вестися з 20-хвилинною затримкою.

Це вже п'ята імітація життя на Марсі, яку реалізує Гавайський університет (перша відбулась в 2013 році). Проект фінансує NASA.

Основна мета експерименту — виявити фізіологічні, технічні та психологічні труднощі, з якими колоністи можуть зіткнутися в рамках реальної місії.

До речі, NASA показало, як буде виглядати Земля для членів місії на Марс.