Легкий модуль Schiaparelli ("Скіапареллі") здійснить посадку на поверхню Марса вже найближчим часом
Межпланетная дослідницька місія "Екзомарс" добралася до активної фази. У середу, 19.10.2016 відбудеться посадка модуля "Скіапареллі" (Schiaparelli) на Марс, онлайн-трансляцію події можна дивитися у нас на сайті Styler.
В даний момент супутник TGO вже підлітає до Марса, а спусковий модуль "Скіапареллі" відокремився і просувається власним балістичним шляхом.
Ввечері легкий модуль Schiaparelli, який укладено в теплозахисну капсулу, увійде в атмосферу Марса на швидкості 5,8 км/с (21 000 км/год) на висоті 120 км.
На висоті приблизно 1 км від поверхні планети при швидкості 250 км/год модуль вискочить з капсули і почне самостійний політ. Подальше зниження швидкості забезпечать 9 рідинних двигунів. Вони повинні плавно підвести "Скіапареллі" до поверхні і відключитися на висоті два метри від Марса. Звідти модуль просто впаде зі швидкістю 11 км/год.
Онлайн-трансляцію висадки "Скіапареллі" на Марс дивіться на РБК-Україна вже найближчим часом:
"Скіапареллі" - апарат для посадки на Марс в рамках космічної програми "Екзомарс", розроблений Європейським космічним агентством. Названий він на честь Джованні Скіапареллі, італійського астронома і дослідника Марса.
Однією з цілей наукових програм дослідження Марса є пошук фактів та доказів про наявність життя на планеті.
Важливе завдання модуля "Скіапареллі" - м'яка посадка на Марс. Європа вже робила схожу спробу посадки в 2003-му, але тоді зонд Beagle-2 не подав ознак життя з поверхні.
Робота "Скіапареллі" на поверхні планети триватиме кілька днів - від 2 до 8 діб. Зонд буде вивчати атмосферу, реєструвати кліматичні дані, оцінювати напруженість електричних полів. Має відбутися кілька десятків сеансів зв'язку з пролітають супутниками NASA і ESA, які ретранслюють інформацію на Землю. Фотокамера на зонді одна, тому фотографій з поверхні від модуля чекати не доводиться.
Фото посадки з самого "Скіапареллі" прибудуть тільки на наступний день, тому весь процес буде контролюватися тільки за даними скупих цифр, що відображають стан бортових систем і показання датчиків. Але якщо вдасться отримати будь-який сигнал з поверхні планети від "Скіапареллі", це буде перемогою і серйозним досягненням європейської космонавтики.