Дослідники хочуть з'ясувати, як на людину впливає невагомість
Вчені з Національного управління з вивчення космічного простору США мають намір розширити базу експериментів з впливу мінімальної гравітації на людський організм. Для цього необхідно відправити в космос десятки піддослідних людей, повідомляється на сайті NASA.
Два роки тому NASA почало унікальний експеримент: людину на рік відправили в космос з метою подивитися на результати. Піддослідним став американський астронавт Скотт Келлі, у якого залишився брат-близнюк на Землі. Коли Келлі повернувся, у нього і його брата взяли аналізи, і з'ясували, що у людини, яка провела у космосі рік, є зміни в мозку та, навіть, в генах.
Весь минулий рік NASA вивчало вплив невагомості на людину, і вчені зробили висновок, що необхідно більше матеріалів, а тому треба відправити в космос ще більше астронавтів.
"Без сумніву Програма досліджень людини дуже хоче відправити на орбіту ще кілька астронавтів на тривалий термін, і наша задача — постаратися виконати цю вимогу", - розповів заступник директора програми МКС Ден Хартман.
Зазначається, що інформація про те, як впливає невагомість і космос на людину в тривалій перспективі необхідна для організації далеких перельотів, наприклад, на Марс або, навіть, для будівництва космічної бази на Місяці.
До речі, NASA показало, як змінилася Земля за 20 років.
Співробітники NASA створили анімаційний ролик, заснований на супутникових знімках, найдавніші з яких були зроблені в 1997 році. Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору за допомогою відео хотіло показати реальні наслідки зміни клімату на Землі за останні 20 років.
"Життя – це єдине, що досі робить Землю унікальною серед тисяч інших планет, які ми виявили. З осені 1997 року супутники NASA безперервно спостерігали життя рослин на поверхні суші та в океанах", – зазначається в описі відео.