ua en ru

NASA показало, як змінилася Земля за 20 років: дивовижне відео

NASA показало, як змінилася Земля за 20 років: дивовижне відео Фото: Земля з космосу (кадр з відео Youtube-каналу NASA Goddard)

За останні 20 років вигляд Землі з космосу зазнав радикальних змін

Співробітники NASA створили анімаційний ролик, заснований на супутникових знімках, найдавніші з яких були зроблені в 1997 році.

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору за допомогою відео хотіло показати реальні наслідки зміни клімату на Землі за останні 20 років.

"Життя – це єдине, що досі робить Землю унікальною серед тисяч інших планет, які ми виявили. З осені 1997 року супутники NASA безперервно спостерігали життя рослин на поверхні суші і в океанах", – йдеться в описі відео.

Відео: як змінилася Земля за 20 років (Youtube/NASA Goddard)

У ролику можна побачити, як змінювався розмір льодовиків і сніжних покривів. Так, про підвищення температури свідчить той факт, що Арктика стає більш зеленою.

А в деяких місцях океанів, навпаки, вмирає життя і утворюються "біологічні порожнечі".

До речі, раніше космічний апарат NASA Juno зробив фото потужної бурі на планеті Юпітер. Знімок був опублікований на сайті NASA. Відзначається, що під час шторму на планеті хмари простягалися майже на 13 км.

При цьому зображення бурі нагадує картину, написану масляними фарбами.

Фотографії, одержувані NASA, розглядаються, як надбання всього людства, тому знаходяться у вільному доступі.