Експеремент здійснювався на прикладі гризунів
Вчені з Німеччини, Нідерландів, США та Японії відкрили простий спосіб визначення тривалості життя. Про це повідомляє журнал NatureCommunications з посиланням на відповідне дослідження.
Вчені задали відносне питання - чи існують загальні причинні біомаркери старіння. Тобто, кажучи простою мовою, яка основна причина старіння людського організму. Значні зусилля були вкладені для ідентифікації біомаркерів, що передбачають біологічний вік, включаючи фізіологічні показники, метаболічні параметри, глікомічні профілі та інші
«Фахівці виявили взаємозв'язок між розміром ядерець у клітинах вільноживучих нематод і тривалістю їх життя. Чим менше розмір внутрішньоядерного клітинного компонента, тим вище очікувана тривалість життя тварини», - йдеться у публікації.
Вчені на основі практичних дослідів та експерементів виявили, що інтенсивні фізичні навантаження, що здійснюються гризунамми, викликали зменшення розміру ядерець.
Дослідники також встановили, що чим менше ядерце, тим менше в ньому вміст білка фібрілларіна. Вчені вважають, що розмір цієї частини може виступати в ролі маркера очікуваної тривалості життя.
«Ця робота свідчить про те, що маленькі ядра є видимою клітинною ознакою довголіття та метаболічного здоров'я, а молекули, пов'язані з нуклеарною функцією, можуть служити прогностичними, причинно-наслідковими біомаркерами очікуваної тривалості життя», - говорять вчені.
Тоиу краще за все для тривалого життя займатися спортом.
Нагадаємо, що вчені знайшли спосіб зупиняти процес старіння.