Вчені знайшли спосіб зупиняти процес старіння

STYLERНаука і техніка        28.07.2017 - 22:50
Фото: Старість pixabay.com/MihaiParaschiv)
Фото: Старість pixabay.com/MihaiParaschiv)

Дослідникам вдалося придумати, як можна продовжити життя

Група вчених під керівництвом професора Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку Доншенга Кая, виявила, що чим старше миша, тим менше в її гіпоталамусі стовбурових прогениторних клітин. Про це повідомляє ВВС.

Гіпоталамус - це область головного мозку, яка відповідає за емоції, сон, статевий потяг, голод та інші життєво важливі функції організму.

За даними дослідників, із зменшенням кількості стовбурових клітин у мишей погіршувалася пам'ять і м'язова сила, вони вмирали частіше за інших мишей того ж віку. При цьому в дослідженні брали участь саме особини середнього віку.

Коли вчені підсаджували піддослідним в гіпоталамус стовбурові клітини, взяті з гіпоталамуса молодих мишей, через кілька місяців їх когнітивні та фізичні якості починали випереджати ті ж показники у їх однолітків. Тривалість життя таких мишей в середньому збільшувалася на 10%.

З'ясувалося, що досліджувані стовбурові клітини виділяли в спинномозкову рідину екзосоми - позаклітинні бульбашки, які несуть в собі РНК і впливають на експресію генів.

Вчені взяли екзосоми окремо та імплантували їх у мозок піддослідних мишей, внаслідок чого у них відбулося уповільнення втрати пам'яті і м'язової сили.

Експеримент вчених є великим внеском у вивченні протидії старінню, проте до застосування технології на людях ще дуже далеко.

До речі, дієтолог назвала продукти, які допоможуть боротися зі старістю.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top