ua en ru

Вчені знайшли спосіб зупиняти процес старіння

Вчені знайшли спосіб зупиняти процес старіння Фото: Старість pixabay.com/MihaiParaschiv)

Дослідникам вдалося придумати, як можна продовжити життя

Група вчених під керівництвом професора Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку Доншенга Кая, виявила, що чим старше миша, тим менше в її гіпоталамусі стовбурових прогениторних клітин. Про це повідомляє ВВС.

Гіпоталамус - це область головного мозку, яка відповідає за емоції, сон, статевий потяг, голод та інші життєво важливі функції організму.

За даними дослідників, із зменшенням кількості стовбурових клітин у мишей погіршувалася пам'ять і м'язова сила, вони вмирали частіше за інших мишей того ж віку. При цьому в дослідженні брали участь саме особини середнього віку.

Коли вчені підсаджували піддослідним в гіпоталамус стовбурові клітини, взяті з гіпоталамуса молодих мишей, через кілька місяців їх когнітивні та фізичні якості починали випереджати ті ж показники у їх однолітків. Тривалість життя таких мишей в середньому збільшувалася на 10%.

З'ясувалося, що досліджувані стовбурові клітини виділяли в спинномозкову рідину екзосоми - позаклітинні бульбашки, які несуть в собі РНК і впливають на експресію генів.

Вчені взяли екзосоми окремо та імплантували їх у мозок піддослідних мишей, внаслідок чого у них відбулося уповільнення втрати пам'яті і м'язової сили.

Експеримент вчених є великим внеском у вивченні протидії старінню, проте до застосування технології на людях ще дуже далеко.

До речі, дієтолог назвала продукти, які допоможуть боротися зі старістю.