Вчені з'ясували основну причину виникнення раку порожнини рота

Вчені з'ясували основну причину виникнення раку порожнини рота
Фото: Колаж РБК-Україна

Забруднене повітря може бути одним з факторів, що провокують розвиток хвороби

Вчені Університету Чжуншань з Азії стверджують, що забруднене повітря може призвести до розвитку небезпечних хвороб, включаючи онкологію. Про це пише Science Daily.

За словами дослідників в повітрі присутні частинки PM2.5 аерозолі, які провокують розвиток серйозної хвороби. Частки PM2.5 складаються з твердих елементів і рідин розмірами 10 нм - 2,5 мкм.

Дослідники вивчили матеріали, які збирали протягом 10 років найбільші тайванські лікарні. За цей час до лікарів звернулися 1600 чоловік з раком порожнини рота. В ході вивчення з'ясувалося, що всі ці пацієнти жили в найбільш забруднених районах.

Нагадаємо, PM2.5 - це повітряний забруднювач, до складу якого входять як тверді мікрочастинки, так і дрібні крапельки рідини. Ці частинки і крапельки розміром менше 2,5 мкм знаходяться в повітрі у зваженому стані. Вони є і в лісі, і на морі, але саме в місті представляють найбільшу небезпеку. Пов'язано це з тим, що в місті їх набагато більше, а хімічний склад дрібнодисперсного аерозолю значно небезпечніший, ніж на природі.

До речі, співробітники медичного інституту під керівництвом Джея Берзофскі створили вакцину від раку HER2-позитивних видів з клітин імунної системи.

Раніше ми писали про те, як недосип пов'язаний з ожирінням.

А також повідомляли про те, що Уляна Супрун дала рекомендації, як уберегтися від небезпечних бактерій.

Відео: (video.rbc.ua)

 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся