Кішки не полюють на пацюків, якщо бачать альтернативні джерела їжі
Існує думка, що кішки є хорошими мисливцями, які допомагають людям впоратися з шкідниками-гризунами. Однак дослідження показали, що здичавілі кішки вкрай погано полюють на щурів і часто не можуть здобути над ними перемогу. Про це повідомляє видання Frontiers in Ecology and Evolution.
Кілька років тому екологи помітили, що кішки стали головними ворогами птахів і підрахували, що кількість їх жертв дорівнює чотирьом мільярдам в рік.
Подібне відкриття змусило вчених задуматися про те, чому кількість щурів і мишей в містах не зменшується, якщо здичавілі кішки знищують величезну кількість тварин.
Для дослідження зловили кілька десятків щурів, які жили у центрі переробки сміття, і вшили їм під шкіру чіп, який дозволяв стежити за станом і переміщенням тварини. А також залишили на звалищі пачки з їжею та зафіксували камери.
Як виявилося, кішки ігнорували щурів, якщо бачили альтернативні джерела їжі. В цілому, за три місяці спостережень вчені зафіксували всього два десятка спроб вистежити щура і лише три спроби зловити її.
Поразка кішок у війні з щурами, як відзначають вчені, пов'язана не тільки з їх небажанням полювати на таку небезпечну тварину, але й зі змінами в поведінці гризунів. Як правило, чотириногі мешканці звалища ніяк не реагували на появу людини поруч, проте запах кішок змушував щурів тікати і ховатися туди, де їх було проблематично дістати.
За словами дослідників, це пояснює, чому чисельність щурів не сильно змінилася після появи великого числа здичавілих кішок на вулицях міст, а також говорить про те, що кішок не можна використовувати для захисту міст від навали цих гризунів.
Раніше ми писали, що кішка повернулася до господині через 13 років після зникнення.
А також про те, що у Новій Зеландії вирішили заборонити кішок.
Відео: РБК-Україна