Дослідники зробили цікаве припущення
Метеорологи з США, Італії та Китаю проаналізували дані і змоделювали клімат Сахари, щоб з'ясувати, як регіон пустелі можна зробити родючим. Про це повідомляє журнал Science у своїй новій публікації.
Сахара є найбільшою пустелею в світі і розкрити весь енергетичний потенціал цього регіону досі так нікому і не вдалося. Однак, вчені з університету Меріленда Ілінойса спробували вирішити цю проблему, довівши, що навіть Сахару можна зробити родючою.
Фахівці вважають, якщо встановити в посушливому регіоні вітрові та сонячні електростанції, то зміняться локальні показники, включаючи середню температуру та вологість повітря.
За словами вчених, якщо покрити всю площу Сахари фермами (понад 9 млн кв. км), то кількість опадів в пустелі зросте більш ніж в два рази.
Це пояснюється тим, що вітрові турбіни почнуть "перемішувати" шари теплого і прохолодного повітря, що вплине на потоки вітру. Сонячні панелі, в свою чергу, зменшать відбивну здатність земної поверхні. Все це призведе до зміни температурного балансу, посилить випари та підвищить ймовірнысть опадів.
Нагадаємо, що вчені навчилися прогнозувати ризик розвитку деменції.
До цього ми розповідали, що вчені з'ясували, як пробіотики впливають на організм людини.
Раніше ми повідомляли, що вчені виявили несподівану причину безсоння.
Рекомендуємо до перегляду: