ua en ru

Не абсолютне зло: Комаровський розвінчав міф про шкідливість популярних ласощів

Не абсолютне зло: Комаровський розвінчав міф про шкідливість популярних ласощів Євген Комаровський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Комаровський пояснив, скільки можна вживати в день цього продукту

Доктор Комаровський, який раніше зробив попередження для батьків і бабусь з приводу холодних поверхонь, розповів про небезпеку, яку несе з собою вживання шоколаду.

Багатьох батьків цікавить питання про те, чи можна дітям давати шоколад і якщо можна, то скільки і з якого віку, так як існує думка, що цей продукт уповільнює всмоктування кальцію.

Доктор Комаровський пояснив батькам, що шоколад дійсно є для дітей не найкориснішим продуктом, так як в ньому присутні оксалати, які в поєднанні з кальцієм утворює нерозчинну сполуку.

"Шоколад дійсно може впливати на засвоєння кальцію. Справа в тому, що в самому шоколаді, точніше в какао-бобах, присутні оксалати. А оксалати — це солі щавлевої кислоти, які разом з кальцієм утворює нерозчинну сполуку — оксалат кальцію, яка, зрозуміло, нікуди не всмоктується. Тим не менш хочу вас заспокоїти — кількість оксалатів в шоколаді настільки помірна, що принципово і суттєво вплинути на всмоктування кальцію шоколад не може. Особливо коли мова йде про молочний шоколад, в якому ви підозрюєте абсолютне зло, — вміст какао-бобів в ньому зовсім незначний", - розповів Комаровський.

Він зазначив, що в шоколадних продуктах є інший інгредієнт, який може завдати шкоди здоров'ю дитини і порекомендував обмежити вживання ласощі до декількох шматочків в день.

"Шкідливість і ризик дещо в іншому: цукор, якого в молочному шоколаді досить багато, активізує сечовипускання, і кальцій втрачається саме таким шляхом — просто виходить з сечею. Так що основна шкідливість шоколаду — міститься в ньому цукрі, а не в какао-бобах. Але у всьому, звичайно, потрібно знати міру — пара шматочків шоколаду в день ще нікому не зашкодила", - резюмував лікар.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Комаровський розповів, як позбавитися від неприємної дитячої проблеми.

А також розповідали про те, що Комаровський розвінчав міф про популярні препарати.