ua en ru

Комаровський розповів, як швидко визначити інфаркт

Комаровський розповів, як швидко визначити інфаркт Євген Комаровський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Комаровський повідомив, як надати першу допомогу при інфаркті до приїзду медиків

Євген Комаровський повідомив, які симптоми можуть вказувати на те, що болі в серці означають інфаркт і які методи профілактики серцево-судинних захворювань існують.

Комаровський розповів про болі на прикладі чоловіків, які часто страждають від серцево-судинних захворювань та їх інфаркт може істотно відрізнятися від болів в серці у жінок.

Головним симптомом він назвав біль в області серця, яка може бути інтенсивною і пекучою. Вона може віддавати в ліву руку, під ліву лопатку або в нижню щелепу.

Доктор Комаровський зазначив, що якщо біль у серці поєднується з зубним болем – то це може бути симптомом інфаркту і в такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.

Крім болю в серці, симптомами інфаркту може бути: хвилювання, страх, особливо страх смерті, блідість шкіри, холодний пот, задишка, посиніння губ, посиніння нігтів, нудота, блювота, головний біль, запаморочення.

В першу чергу при таких симптомах потрібно негайно викликати швидку допомогу і пояснити, що є підозра і на інфаркт і болі в серці.

Поки їдуть медики, потрібно заспокоїти хворого, розстебнути йому сорочку і відкрити вікно. Застосовувати валідол, корвалол і інші ліки Комаровський не рекомендує.

Він назвав два препарати, які можуть допомогти до приїзду лікарів – це аспірин (ацетилсаліцилова кислота) і нітрогліцерин, який треба розсмоктати.

Нітрогліцерин повинен зняти біль через 5 хвилин. Якщо він не допоміг, то потрібно дати ще одну таблетку. Максимальна доза – це три таблетки поспіль. Далі – потрібно дочекатися лікарів.

Для профілактики хвороб серцево-судинних захворювань доктор Комаровський рекомендує:

- вживати менше солі. Їсти більше овочів і фруктів.

- щодня займатися спортом.

- не палити.

- не зловживати алкоголем.

- регулярно приймати призначені ліки, якщо є високий кров'яний тиск або діабет.

Ці методи допоможуть знизити ризик хвороб серця, інфаркти і інсульти.

Комаровський розповів, як швидко визначити інфаркт

Профілактика болю в серці (instagram.com/doctor_komarovskiy)

Відео: YouTube/Доктор Комаровський

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Комаровський розвіяв міф про температуру у дітей.

А також розповідали про те, що доктор Комаровський розповів про те, чи можна давати дітям шоколад.