Комаровський повідомив, як надати першу допомогу при інфаркті до приїзду медиків
Євген Комаровський повідомив, які симптоми можуть вказувати на те, що болі в серці означають інфаркт і які методи профілактики серцево-судинних захворювань існують.
Комаровський розповів про болі на прикладі чоловіків, які часто страждають від серцево-судинних захворювань та їх інфаркт може істотно відрізнятися від болів в серці у жінок.
Головним симптомом він назвав біль в області серця, яка може бути інтенсивною і пекучою. Вона може віддавати в ліву руку, під ліву лопатку або в нижню щелепу.
Доктор Комаровський зазначив, що якщо біль у серці поєднується з зубним болем – то це може бути симптомом інфаркту і в такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.
Крім болю в серці, симптомами інфаркту може бути: хвилювання, страх, особливо страх смерті, блідість шкіри, холодний пот, задишка, посиніння губ, посиніння нігтів, нудота, блювота, головний біль, запаморочення.
В першу чергу при таких симптомах потрібно негайно викликати швидку допомогу і пояснити, що є підозра і на інфаркт і болі в серці.
Поки їдуть медики, потрібно заспокоїти хворого, розстебнути йому сорочку і відкрити вікно. Застосовувати валідол, корвалол і інші ліки Комаровський не рекомендує.
Він назвав два препарати, які можуть допомогти до приїзду лікарів – це аспірин (ацетилсаліцилова кислота) і нітрогліцерин, який треба розсмоктати.
Нітрогліцерин повинен зняти біль через 5 хвилин. Якщо він не допоміг, то потрібно дати ще одну таблетку. Максимальна доза – це три таблетки поспіль. Далі – потрібно дочекатися лікарів.
Для профілактики хвороб серцево-судинних захворювань доктор Комаровський рекомендує:
- вживати менше солі. Їсти більше овочів і фруктів.
- щодня займатися спортом.
- не палити.
- не зловживати алкоголем.
- регулярно приймати призначені ліки, якщо є високий кров'яний тиск або діабет.
Ці методи допоможуть знизити ризик хвороб серця, інфаркти і інсульти.
Профілактика болю в серці (instagram.com/doctor_komarovskiy)
Відео: YouTube/Доктор Комаровський
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Комаровський розвіяв міф про температуру у дітей.
А також розповідали про те, що доктор Комаровський розповів про те, чи можна давати дітям шоколад.