ua en ru

Ніцой оголосила "війну" Вікіпедії через Айвазовського

Ніцой оголосила "війну" Вікіпедії через Айвазовського Ніцой влаштувала скандал з Вікіпедією і НАНУ через Айвазовського (колаж РБК-Україна)

Письменниця закликає "завалити" листами інститут історії НАН

Відома українська письменниця Лариса Ніцой, яка нещодавно з'ясовувала стосунки з поліцією, вирішила розібратися, чому в англомовній версії Вікіпедії вказано, що Айвазовський - це російський художник, а не український і російський, що відповідає дійсності. Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

Вона надіслала відповідний запит до адміністраторів, на що ті їй відповіли, що їм треба авторитетне джерело, аби підтвердити, що художник має відношення до України.

"Знаходимо таке авторитетне джерело - сайт інституту історії України Національної Академії Наук України. Відкриваємо сайт. І що бачимо. На сайті нашої академії наук написана російська версія, що Айвазовський - російський художник", - пише Ніцой.

Письменниця пропонує завалити листами всі підрозділи інституту історії НАН, працівників інституту та його директора Толочка з вимогою внести зміни на сайті інституту в інформацію про Айвазовського, що він український і російський художник вірменського походження, а не лише російський.

Також Ніцой звернула увагу, що Вікіпедія пише Kiev, а не Kyiv. На що адміністратори ресурсу їй відповіли, що не можуть поміняти Kiev на Kyiv, бо в Україні жоден інтернет-провайдер не має домену Kyiv. Всі домени зі словом Київ на російський лад Kiev.

"Отже, як можна вимагати від закордоння щось, якщо ми у своїй українській хаті не можемо навести лад?" - констатує Ніцой.

Ніцой оголосила "війну" Вікіпедії через Айвазовського

Ніцой влаштувала скандал з Вікіпедією і НАНУ через Айвазовського (скріншот поста: facebook.com/larysa.nitsoi)

Користувачі мережі підтримали письменницю і вже почали писати листи пану Толочку.

"Повністю підтримую Вас. Має бути прийнятий на рівні держави закон, який би вирішив дану проблему, аж згодом зайнятись на міжнародному рівні виправлення помилок. А то ми у них просим/вимагаєм, а самі що?" - пише Олег Щербан.

"З Толочка можна взяти тільки аналізи..." - жартує Володимир Кухар.

"Треба ініціювати створення нової доменної зони. Як? Поки не знаю. Боюся автоматом перенести домени із зони kiev.ua до kyiv.ua не вийде. А от створити нову, думаю, цілком реальна справа", - висловив свою думку Леонід Зорич.

Нагадаємо, нещодавно письменниця заявила, що в Україні мовний закон потрібен для того, щоб захистити українську мову від запозичених слів.

Також ми писали про те, що письменниця Лариса Ніцой прокоментувала скандальне інтерв'ю екс-співачки і новоспеченого політика Анастасії Приходько журналістці "5 каналу" Яніні Соколовій.