ru ua

В такому ще не служили: як виглядає нова мантія Єпіфанія

В такому ще не служили: як виглядає нова мантія Єпіфанія Фото: (РБК-Україна/Віталій Носач)

Повідомляється, що традиційним кольором для мантії митрополита є синій

Відео: (youtube.com/ТСН)

У неділю, 3 лютого, відбудеться інтронізація предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія. Для знаменної церковної події кравці Михайлівського монастиря вже створили мантію. Якою буде мантія владики Православної церкви України розповідається в сюжеті ТСН.

В Михайлівському монастирі зберігається історична мантія митрополита Єпіфанія, в якій владика отримував Томос з рук Вселенського патріарха Варфоломія. Мантія була зшита з більш ніж 7 метрів тканини і 22 метрів спеціальних стрічок, сам виріб важить близько 5 кг. Вартість історичної мантії у виробництві доходить до тисячі доларів.

"Тканина називається муар, використовується для мантій, є різного кольору, і чорні, і червоні. Наприклад, у російського патріарха зелена мантія", - пояснюють в церкві.

В такому ще не служили: як виглядає нова мантія Єпіфанія

Скріншот

Зазвичай мантії єпископам дарують, але ця залишилася в монастирі. Журналістам розповіли, що дзвіночки з мантії відірвалися і загубилися десь в константинопольському храмі, залишився тільки один. Це сталося, тому що в Стамбулі предстоятелю ПЦУ довелося багато ходити в мантії, яка для цього не передбачена.

Фіолетові мантії носять прості єпископи, блакитні – митрополити. Історичну мантію Епіфаній, швидше за все, більше не одягне. А ось якою буде мантія на інтронізацію – поки таємниця. Єдина річ, яку з неї показують журналістам – це нові скрижалі. Іншу інформацію тримають у секреті, навіть колір цього облачення. Лише натякають – в українських соборах в такому ще не служили.

В такому ще не служили: як виглядає нова мантія Єпіфанія

Скріншот

Нагадаємо, що у Києві госпіталізували афонського старця.

Раніше повідомлялося, що закон про перехід релігійних громад вступив в силу.

До речі, раніше стало відомо, чому Філарет не прийшов на форум з висунення Порошенка.

Відео: РБК-Україна