ua en ru

Не тільки для багатих, заміжніх і з дітьми: 7 помилкових стереотипів, які заважають відправитися до США

Не тільки для багатих, заміжніх і з дітьми: 7 помилкових стереотипів, які заважають відправитися до США Фото: Поїздка в США – не така вже й нездійсненна мрія (Марина Гриценко, Сolumbus-Сhocolate.com)

Недоступні візи, дорогі авіаквитки, висока вартість розваг та харчування тільки для багатих - разом з досвідченим тревел-блогером і мандрівницею Styler взявся розвінчувати найбільш популярні міфи про поїздку в США

Поїздка до США для багатьох залишається заповітною і нездійсненною мрією. Путівники і туристичні агенції називають Штати чи не "останнім пунктом призначення" будь-якого мандрівника. Побачити Статую Свободи, Ніагарський водоспад і побродити по Нью-Йорку – "межа мрій", особливо якщо врахувати тижневу вартість проживання в цій далекій країні.

Саме вартість перельоту, житла і харчування змушує багатьох туристів з року в рік відкладати поїздку в "країну демократичних начал". Дорого, дуже дорого – повторюють туроператори.

Проте знаходяться мандрівники, які развінчують міфи про непомірну дорожнечу перебування в США. Саме з такою мандрівницею, дослідницею американської культури зустрівся Styler.

Тревел-блогер Марина ГриценкоФото: Мандрівниця, тревел-блогер, автор онлайн-проекту Сolumbus Сhocolate Марина Гриценко

Журналіст, тревел-блогер, автор онлайн-проекту про Нью-Йорку і США Сolumbus Сhocolate Марина Гриценко вперше відправилася в США в 2011 році. Дівчина самостійно прокладала собі маршрути, спілкувалася з місцевим населенням, відмовилася від готелів і фешенебельних ресторанів. На власному досвіді Марина переконалася, Штати – не настільки непрохідний аванпост, як про це пишуть в туристичних буклетах.

"Подорожуйте і ні в чому собі не відмовляйте", - сьогодні дівчина з радістю ділиться своїми спостереженнями, корисними порадами та допомогою у питанні вивчення США.

1. Американська віза: простіше шенгену

altaltalt

Процедура отримання американської візи настільки густо обросла різними легендами і страшними байками, що без досвідченого мандрівника розібратися у всіх правдах-неправдах буде складно.

Початківців-дослідників США лякають частими відмовами, причіпками, довгим списком документів і строгими консулами.

При цьому Марина Гриценко запевняє: американську візу отримати навіть простіше, ніж шенгенську.

"У багатьох склалося враження, що американська віза – це щось нереальне. Цей помилковий стереотип багато років підігрівається компаніями, які допомагають в оформленні віз. Потрібно розуміти, що такі компанії пишуть спеціальні "продажні тексти", де зайвий раз підкреслюють, що віза в США – це щось дуже складне і проблематичне, і просять 300 доларів за свої послуги. Тобто людина читає такі тексти і розуміє, що все складно, сама вона не розбереться. Потім він думає про запропоновану суму за допомогу, згадує "лякаючий" текст і вирішує, що через такі "ризи" вона краще взагалі не буде їздити в Штати. Тому у нас багато хто навіть не мріють про відвідини Америки. Вони боятися про це навіть думати", - пояснює тревел-блогер.

Інтерв'ю з мандрівницею Мариною ГриценкоФото: "Я не можу сказати, що всі ці історії з "порожніми паспортами" неправдиві, але і те, що це правда, також підтвердити не беруся" - Марина Гриценко

Американське посольство не вимагає приносити з собою бронь гостиниці, довідки з банку з певною сумою на рахунку. Записуватися на співбесіду з консулом також не потрібно за три місяці.

"Ви можете сьогодні оплатити візовий збір, і вже через день записатися на співбесіду – як вам зручно. При цьому особливо довгого списку документів також немає. На сайті посольства США дуже хитро написано, мовляв, необхідно принести документи, які доводять ваш зв'язок з батьківщиною. Але не уточнюється, які саме. Якщо ви подаєте документи на шенген, то вам говорять про довідку з місця роботи, рух грошових коштів і т. д. Американці ж не уточнюють. І в 99% випадків вони і не попросять вас всі ці пред'являти документ!

Що стосується співбесіди, якою лякають не менше, то тут також все просто. Співбесіда триває від сили хвилину будь-якою мовою (українською, російською, англійською). Задають стандартні запитання: мета поїздки, чи є в Штатах родичі/друзі, де працюєте і т. д. Так, є і тривалі співбесіди, коли, наприклад, ви хочете отримати студентську або робочу візу", - говорить Марина Гриценко.

altalt

Є ще кілька стереотипів, якими вміло маніпулюють візові центри.

  • "Порожній паспорт" або відсутність шенгену. Цікаво, що наявність шенгенської візи, втім, як і будь-яких інших віз, ніколи не була показником "вищої відзнаки" для американського посольства. Однак стереотип "порожнього закордонного паспорта" настільки міцно засів у наших головах, що перш ніж відправитися в США, люди готові роками намотувати кола по Європі або Азії лише б отримати заповітні штампики в загранке.
  • Незаміжнім і бездітним жінкам американську візу не дадуть. Тут взагалі нема про що міркувати. Дискримінація та інші утиски "за статевою ознакою" недоречні.

"Свою першу візу в Штати я одержувала в 25 років, незаміжня і без дітей. Більш того, в тому ж році у мене в паспорті з'явився відмова в шенгенській візі. Проте мені відкрили американську візу. Але я знаю історію, коли директору фірми, у якого було запрошення від американських партнерів, відмовили. Я не можу сказати, що всі ці історії з "порожніми паспортами" неправдиві, але і те, що це правда, також підтвердити не беруся. Немає ідеальної формули в отриманні американської, або будь-якоъ іншоъ, візи. Найчастіше, логіку в такому питанні потрібно відключати і зайвий раз "не накручувати" себе", - ділиться своїми спостереженнями Марина Гриценко.

подорож в ШтатиФото: "У Штатах кожен знайде щось цікаве" - Марина Гриценко

Та й вартість візи досвідченого мандрівника не повинна лякати. Американська віза обійдеться в 160 доларів. При цьому багато хто не звертають уваги, що ви платите за мульти-візу на 10 років.

"З такою візою ви можете 10 років вільно їздити в США і знаходиться щорічно на території країни до 6 місяців. Цікаво, що за візу навіть на 1 день у Польщу ви заплатите 35 євро, коли 160 доларів ви заплатите за 1800 днів".

2. Авіапереліт

altaltalt

Переліт в США – ще одна непідйомна, судячи з численних публікацій в інтернеті, стаття витрат для туриста. Хоча переліт в Штати може обійтися дешевше перельоту в Таїланд або Індію.

"І за 300 доларів можна купити квиток в обидві сторони. Але це вже для досвідчених мандрівників, готових робити чи не три пересадки. МАУ пропонує квиток туди і назад в середньому за 600-700 доларів (і це прямий переліт). Але ніяк не за 1000-1500 доларів. Якщо у вас є шенген, можна полетіти через одну з країн Європи. Так, голландська KLM дуже любить фіксовану ціну 475 доларів з пересадкою в Амстердамі.

Крім того, багато хто боїться летіти з пересадками. Думають, що загубляться. Насправді все легко! Пересадочні рейси з інших країн зазвичай зустрічає людина, яка знає англійську і хоча б кілька слів російською. В крайньому випадку завжди можна просто пальцем вказати на своєму квитку місце прибуття (Нью-Йорк) і вам жестами покажуть, куди йти. Нічого страшного немає. Я навіть більше люблю літати з пересадками. Так і дешевше, і зручніше. Не сидиш 10 годин на одному місці, на пересадці можна походити, розім'ятися. Ще один очевидний "плюс" - як правило, з Європи в США летять дуже хороші літаки. У кожного пасажира є свій персональний телевізор з відмінною підбіркою фільмів і передач, хороше обслуговування, пригощають вином", - пояснює засновниця Сolumbus Сhocolate .

3. США - тільки для багатих туристів

altaltaltaltalt

"Багато хто впевнені, що США – це неймовірно дорога країна. Так, проживання (особливо при виборі готелю) обійдеться недешево. А ось їжа в США доступна на будь-який бюджет: від шматка піци за 1 долар до крутих ресторанів - кожен може вибрати, що йому по кишені. Та й взагалі, чим частіше їжджу, тим більше переконуюся, що ціни на продукти в Україні і США стрімко стають однаковими.

Ціна на овочі та фрукти в Штатах відчутно вища. Якщо в кінці літа у нас 1 кг помідорів коштуватиме 15 грн, то в магазинах Нью-Йорка – 4 долара. Але що стосується м'яса, сирів, молока, то ціни практично ті ж самі", - каже мандрівниця.

Поїздка в США: лайфхакиФото: "30 доларів відмінно вистачає на харчування, можна ввечері з друзями в барі посидіти або ще кудись сходити" - Марина Гриценко

Тревел-блогер розповіла, що для своєї першої поїздки в Нью-Йорк вона півроку збирала гроші (у розрахунку, що буде витрачати 125 доларів у день). Коли відправлялася в це місто вдруге (на три місяці), то брала вже 30 доларів на день.

"І реально 30 доларів відмінно вистачає на харчування, можна ввечері з друзями в барі посидіти або ще кудись сходити. З приводу харчування хочу окремо підкреслити, що порції в місцевих кафе і ресторанах дуже великі. В Америка прийнято забирати їжу із собою, тому що порції у них величезні і рідко можна все з'їсти за один присід. Так що можна за один раз пообідати і повечеряти".

Мандрівниця радить в середньому брати з собою 30 доларів в день на їжу.

"Взагалі, якщо взяти на два тижні 1000 доларів, то цього з головою вистачить і на їжу, і на розваги, і навіть на шопінг залишиться".

4. Шопінг: у США потрібно їхати з порожнім чемоданом

altaltaltaltalt

Розвінчуючи міфи про дорожнечу харчування в Штатах, наша співрозмовниця також рекомендує їхати в цю країну з порожнім чемоданом. За словами Марини Гриценко, навіть заперечують шопінг люди обов'язково щось тут куплять. Незважаючи на курс долара, у тому ж Нью-Йорку ціна на одяг здасться вам неймовірно низькою.

"Якщо говорити про звичайний повсякденний одяг в стилі кежуал, то вона у них буде набагато дешевше. Джинси, взуття, спортивний одяг, сумки, верхній одяг – все це можна придбати під час поїздки по США. Наприклад, кросівки Nike я купила за 30 доларів, джинси Levi's – за 40, зимові чоботи – 50, пухова курточка – 20 доларів. Про дешевизну нижньої білизни від Victoria's Secret я взагалі мовчу. У нас цей бренд невиправдано дорогий. У Нью-Йорку є ціла мережа дисконтних магазинів (Tj Maxx, Marshalls, Century 21), де можна пошопінгувати за дуже привабливими цінами. І ці магазини не якісь там склади на задвірках міста або секретні оптові бази. Безумовно, в Нью-Йорку є і дорогі бутіки, де ціни будуть зовсім інші. Все залежить від запитів. А ще часом в Америці їжа може коштувати однаково з одягом. Тут можна замислитися: піти мені поїсти за 10 доларів або купити собі за ці гроші плаття".

5. Питання безпеки: Гарлем вже не той

altaltaltaltalt

Вирушаючи в Нью-Йорк, будьте готові почути від своїх близьких або знайомих про вкрай криміногенній обстановці в цьому місті, так і інших американських містах. Всіма улюблені американські бойовики 80-90-х зробили свою справу: будь-афроамериканець – це як мінімум торговець наркотиками, кожен підліток у Бронксі носить у кишені пістолет, а Гарлем треба обходити десятою дорогою.

до Речі про Гарлемі (район в північній частині нью-йоркського округу Манхеттен, відомий як район проживання афроамериканців) автор онлайн-проекту про США Марина Гриценко висловлюється позитивно і з посмішкою.

"Приїжджаючи в Нью-Йорк, у мене все з острахом уточнюють, не підемо ми в Гарлем. Так ось хочу сказати, що сьогодні Гарлем вважається дуже хорошим районом для проживання. Небезпечним він був у 60-80-х роках. Але його почистили і зробили цілком нормальним місцем. Так, там живе багато афроамериканців, але косо вони на вас дивитися не будуть. Я спеціально воджу людей в цю частину Манхеттена, щоб люди самі переконалися в його безпеки. Взагалі, що стосується кримінальної ситуації в Нью-Йорку та інших великих американських містах, то вона така ж, як і в інших великих містах світу. У Києві відбуваються злочини, в Парижі, у Мумбаї – скрізь. Нью-Йорк однозначно не можна назвати найнебезпечнішим містом світу.

Єдиний район "великого яблука", який все ще викликає деякі сумніви, - це Бронкс. Хоча знову-таки багато моїх знайомих зупинялися у Бронксі і говорили, що все було в порядку. Правда, вночі було трохи некомфортно повертатися додому. Просто кожен, де б він не знаходився, повинен дотримуватися правил безпеки. Коли я вперше приїхала в Нью-Йорк, я перший час користувалася тільки таксі. Проте всі мої сумніви розвіялися, коли в чотири години ранку зі мною в метро їхала вагітна жінка з коляскою", - згадує Марина Гриценко.

6. США – країна з точним дотриманням правил

altaltaltaltalt

Ця рада продовжує тему попереднього. Переглядаючи фільми, може скластися враження, що американці – народ відчайдушний і любить порушувати правила. Але фільми – не найкращий путівник.

наприклад, Марина Гриценко обов'язково рекомендує взяти з собою водійські права, якщо вони у вас є, і носити скрізь з собою (якщо водійських прав немає, носіть закордонний паспорт). Кожен раз, купуючи алкоголь або сигарети, будьте готові до того, що у вас будуть просити підтверджує ваше повноліття (21 рік) документ. Не покажете – пива не отримаєте, яка б довга борода не прикрашала ваше обличчя. Теж стосується пропуску в бари.

"Навіть 60-літні люди повинні носити з собою водійські права. Це здається смішним, але в Штатах навіть у літніх перевіряють документи".

Крім того, розраховуючись карткою, у вас можуть попросити показати документ, який підтверджує, що ця картка ваша.

Поїздка в ШтатиФото: "Всі мої сумніви з приводу безпеки розвіялися, коли в чотири години ранку зі мною в метро їхала вагітна жінка з коляскою" - Марина Гриценко

Та ж непохитність простежується і у місцевих аптекарів. Попросити продати ліки з-під поли не вийде. Тому путівники рекомендують брати з собою аптечку.

"Взагалі потрібно взяти з собою максимально повну аптечку. Згадати, чим хворіли за останні два роки, і взяти всі необхідні ліки з собою. По-перше, у США вони будуть значно дорожче. По-друге, дуже багато ліки не продаються без рецепту. Навіть, здавалося б, зовсім нешкідливі. Звичайно, можна буде купити аналоги, які вам продадуть без рецепта, але це буде неймовірно дорого", - радить М. Гриценко.

7. Сигарети, "прокляті" 100-доларові купюри, позитивний настрій і інші поради

altaltaltaltalt

Українська дослідниця США Марина Гриценко рекомендує довго не планувати, брати рюкзак і відлітати скоріше. І все ж кілька корисних лайфхаков вам знадобляться:

  • Крім аптечки, візьміть з собою сигарети, навіть якщо ви не курите.

"Сигарети в США дорогі. Наприклад, у Флориді пачка буде коштувати 3,5 долара, в Нью-Йорку – 14 доларів. Захопіть з собою з України кілька пачок – ви станете найкращим другом людини, що палить", - посміхається тревел-блогер.

  • Обов'язково спробуйте місцеву вуличну їжу. Ресторани – це добре. Але все ж саме вулична їжа – "візитна картка" Штатів.

"Існує стереотип, що вся вулична їжа в Америці обов'язково жирна і смажена. Хоча це не так. Кожен зможе знайти щось для себе. Крім того, не слід боятися отруїтися або порушити травлення. Все ж це не Індія, де шлунок тижнями звикає до місцевої їжі. Хот-дог, гамбургер, картопля-фрі – для нас вже давно не новинки".

США і Нью-Йорк

  • Приготуйтеся до ресайклінгу. Сортування відходів – важлива частина побуту американців. За ігнорування еко-правил місцевих жителів штрафують. Звичайно, туриста "за руку" хапати не будуть. Але все ж варто проявити шанобливе ставлення до локальних порядків.

Марина Гриценко

  • Забудьте про слово негр і жирних американців. З першою частиною рекомендації все зрозуміло. Не потрібно кричать услід афроамериканцю "негр". Як мінімум це непристойно. Вказувати пальцем у бік повних людей також не варто. Марина Гриценко підкреслює, що міф про ледачих і товстих американців вже давно розвінчаний.

"США – дуже спортивна країна. Навіть може здатися, що там просто всі схиблені на спорті і здоровому харчуванні. Але в принципі у нас точно також. Я гортаю свою стрічку Facebook і бачу, що всі займаються йогою, бігають, стали веганами. І тим не менш на вулиці я часто бачу людей з пивом і чіпсами. Чому існує думка, що американці товсті? Тому що у них повних людей у соціумі більше. У нас повній людині іноді нічого одягнути. У Штатах повна жінка може запросто купити собі міні-спідницю або топік, тому що буквально в кожному магазині в наявності є всі розміри. Там ніхто нікого за повноту не засуджує.

до Речі, це також стосується інвалідів. У перші дні прогулюючись по Нью-Йорку, ви можете подумати, що там дуже багато інвалідів. Насправді, у нас їх теж багато, але вони всі сидять вдома і в центрі міста практично не з'являються. У Штатах же в кожному місті є пандуси, спуски з бровок, всі автобуси і ліфти пристосовані до потреб інвалідів".

  • Беріть купюр дрібних номіналів. Змінюєте гривні на долари – попросіть в обміннику дати вам купюри, приміром, 50-ми.

"Американці не люблять 100-доларові купюри, так як їх найчастіше підробляють. Звичайно, якоїсь глобальної проблеми з цим немає. Ви все одно рано чи пізно зможете розплатитися 100 доларами. Але якщо є можливість, краще відразу попросити видати вам дрібний номінал. Що стосується грошей, то я рекомендую брати половину готівкою і половину – на картці. Так, в Америці буквально за все можна розплатитися карткою, тому самі американці багато готівки не носять".

altaltaltaltaltaltalt
  • Куди піти у Нью-Йорку.

"Звичайно, це Таймс-сквер, Уолл-стріт, Статуя Свободи... Але я б порекомендувала обов'язково з'їздити в район Уильямсберг (Бруклін). Зараз його б назвали просто "хіпстерським місцем". Там дуже багато цікавих барів. Навіть не буду радити щось конкретне. Можна просто гуляти по вулицях і заходити в будь-який бар.

Беттері-Парк-сіті – дуже гарний парк на березі Гудзона. Там практично немає туристів, це місце відпочинку люблять місцеві.

Far Rockaway – своєрідний півострів з видом на відкритий океан. Там красиво в будь-який час року. Влітку тут загоряють. Восени і взимку буде холодно, проте що може бути краще приємної прогулянки вздовж океану?!

Закусочна Katz's Delicatessen на Манхеттені – дуже популярне місце, куди також люблять заходити знаменитості. Якось бачила тут Джоша Рэднора, який зіграв роль Теда Мосбі в серіалі "Як я зустрів вашу маму".

Знаменитий сендвіч з пастромой обійдеться в 20 доларів. Але він подвійний і дуже великий. Я зазвичай до нього беру додаткові шматочки хліба і поділяю на 6 бутербродів. За один раз його точно не з'їси".