Стали байдужими до бійців: волонтер поскаржився на українців
Українці стали менше жертвувати гроші на лікування військових, констатує Станіслав Кушнаров
Громадянська активність українців стала набагато нижчою, і гроші на лікування бійцям АТО пересилають набагато менше. Про це в коментарі для Styler розповів волонтер ГО "Єдність та допомога" Станіслав Кушнаров.
"Багато хто виснажився, витратив енергію. Тепер на збір грошей потрібно набагато більше зусиль. Раніше достатньо було написати пост про те, що бійцеві потрібна допомога, і цей пост розходився буквально миттєво, була чітко видна динаміка, як починають пересилати гроші", - говорить він.
Коли Станіслав Кушнаров збирав на бійців, то практично кожен день писав звіти про те, скільки коштів надійшло на рахунок. Тепер для збору пожертв через соцмережі потрібно набагато більше часу, констатує волонтер.
"Пости в соцмережах вже менше працюють. Тепер, щоб зібрати гроші бійцеві, потрібна повноцінна робота. Кожен день активно працювати в соцмережах, продзвонювати знайомих, писати їм напряму. Потрібно регулярно публікувати звіти про суми, що надійшли і, звичайно, звіти про хід лікування. Раніше потрібна сума збиралася набагато активніше", - додає він.
"Хочуть допомогти захиснику, навіть якщо немає грошей, щоб прогодувати себе"
Жертвують гроші в основному одні і ті ж люди, каже волонтер.
"Це в основному ті, хто регулярно стежить за нами у Фейсбуці, знає нас особисто. Або ж знає бійців. Допомагає і те, коли про проблему напишуть журналісти. Особливо якщо за це беруться регіональні журналісти, місцева преса. Землякам пересилають гроші частіше, ніж тим, кого не знають. Якщо бачать, що це їхній земляк, то шлють гроші охочіше", - розповідає Кушнаров.
У нього був випадок, коли волонтери збирали гроші на лікування бійця з Ізмаїла Одеської області. Тоді лише одиниці з його земляків відреагували на прохання перерахувати пожертвування, каже він.
Фото: Гроші бійцеві зібрали за рахунок репостов по всій країні, каже волонтер (facebook.com/staskushnarov)
"Одеська область – досить специфічна. Там багато хто далекий від цієї теми. Чув думки про те, що в країні і так жити важко, мовляв, яка тут благодійність. А з іншого боку, інші люди висилають і по 5, і по 10 гривень, навіть якщо в них практично немає грошей. У будь-якому випадку хочуть допомогти захиснику, навіть якщо немає грошей, щоб прогодувати себе", - додає волонтер.
За його словами, того разу на лікування бійця зібрали гроші за рахунок того, що новини про нього розійшлися по всій Україні.
Достукатися до сердець стало складніше
Найбільше жертвують на лікування бійцям із західної України, з Дніпра і Києва, згадує Станіслав Кушнаров.
"Наприклад, з Чернігівської області грошей приходить теж замало. Із Запоріжжя пожертвувань взагалі не зустрічав. Жертвує і діаспора. Хоча вже зараз теж потрібно багато часу, потрібно писати багато постів, щоб достукатися до сердець в соцмережах. Не так, як раніше. Але все ще активно долучаються до збору пожертвувань інші волонтери, знайомі і ті, хто знає про нашу діяльність", - говорить він.
Раніше куратор батальйону "Кривбас" відверто розповів про Иловайську трагедію на Донбасі.
Також волонтер закликала допомогти пораненим захисникам, які лікуються у військовому госпіталі в Києві.
Відео: Герої, загиблі у січні 2019 року (video.rbc.ua)