Скиталінська назвала кількість води, яка дійсно необхідна організму
Велика кількість рідини може серйозно нашкодити організму. Вода корисна тільки в міру. Про це розповіла дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Вона розвінчала міф про те, що потрібно пити по вісім склянок води в день.
"Нам десятками років стійко нав'язують необхідність всім пити по 2,5 - 3 і навіть 4 літри води. Кажуть, що вода "вимиває токсини", робить гладкою шкіру, позбавляючи її зморшок тощо. Навіть придумали чітку цифру вісім", - зазначила дієтолог.
За словами Скиталінської, норма води для дорослої людини - близько 40 мл на кілограм нормальної маси тіла і 100-150 мл на кілограм маси тіла дитини.
"Тобто тільки один літр води в так званому вільному вигляді потрібен для людини, яка веде розмірене життя офісного працівника, без надмірних фізичних навантажень і без надмірного потіння (тут мова не йде про патологічних станах, наприклад, інфекції, зневоднення, діарея, деякі захворювання нирок і тд) ", - підкреслила Скиталінська.
"Все, що понад цю норму - це перевантаження серця і судин, і посилений розпад білка, що особливо небезпечно для людей старшого віку (не змушуйте своїх батьків пити по два і більше літрів води)", - зазначила вона.
Вона також назвала основні причини, чому не потрібно пити багато води:
1. У продуктах харчування є багато так званої зв'язаної води, зокрема, фруктах, ягодах, овочах (85-90%); молоці (під 90%), м'ясі, рибі, яйцях (75-90%), та навіть в кашах і макаронах.
2. При окисленні жирів, білків і вуглеводів також виділяється вода 100 г жиру - майже 100 мл води; 100 г вуглеводів - понад 55 мл білка - близько 40 мл.
3. І якщо добова норма води складає близько 2700 мл, то це не означає, що цю воду потрібно випити.
Діетолог порахувала, звідки організм бере рідину:
За її словами, міф про таку велику кількість води, яка нібито необхідна організму, з'явився, зокрема, через продажі бутильованої води.
Скріншот поста (facebook.com/O.Skytalinska)
Раніше Оксана Скиталінська розповіла про те, як зберегти здоровими мозок, печінку і кишечник.