В. о. міністра зазначила, що біг робить організм більш здоровим
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, що біг для міжхребцевих дисків не шкідливий. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
Уляна Супрун зазначила, що існує переконання про те, що пробіжки можуть бути шкідливі для міжхребцевих дисків і пояснила, чому так припускали.
"Мінус одна причина, щоб не починати бігати. Існує переконання, що біг шкідливий для хребта, особливо для міжхребцевих дисків. Начебто в результаті бігу хребці уражаються, і як результат - виникають проблеми і біль у спині. З допомогою лікаря-нейрохірурга Vadim Illyashenko , який до того ж активно займається бігом і бере участь у марафонах і ультрамарафонах, пояснюємо чому це не так. Міжхребцеві диски - це еластичні хрящові прокладки між тілами хребців. Одна з їх основних функцій - гасити вертикальні поштовхи, що проходять через хребет. Саме тому з'явилося припущення, що часто повторювані вертикальні струси дисків під час бігу можуть стати причиною передчасного зносу", - написала Супрун.
Вона повідомила, що м'язи й кістки під час фізичних навантажень стають міцніше і сильніше.
"М'язи й кістки під час фізичних навантажень стають міцніше і сильніше. До недавнього часу вважалося, що міжхребцеві диски не можуть відповідати на навантаження подібним чином. Втім, дослідження показують, що це можливо. За допомогою МРТ було показано, що поперекові міжхребцеві диски у людей, що займаються бігом, виглядають краще: мають більшу висоту (гіпертрофія), містять більше води і гликозоаминогликанів - однією з основних речовин у структурі міжхребцевих дисків", - зазначила в. о. міністра.
Вона розповіла, що в більш ранніх дослідженнях було доведено, що в результаті пробіжок, біль у спині турбувала менше.
"У більш ранньому дослідженні, так само за допомогою МРТ, було виявлено, що у колишніх елітних бігунів природні дегенеративні процеси в хребті не були виражені більше, ніж у загальній популяції. До того ж, біль у спині турбувала їх значно рідше. Під час бігу через поперекові міжхребцеві диски гаситься в середньому близько 20% енергії вертикального поштовху. Більша частина цієї енергії поглинається поперековим лордозом (природним вигином хребта в поперековому відділі)", - пояснила Супрун.
Вона сказала, що до проблем в спині можуть приводити інші фактори, а також нагадала, що до занять спортом потрібно підходити відповідально і обов'язково попередньо консультуватися зі своїм лікарем.
"Таким чином, наукові дані, отримані за допомогою сучасних методів дослідження (МРТ), вказують, що біг не шкодить міжхребетним дискам, а навіть навпаки, покращує їх стан. Крім цього у бігунів, як правило, відсутні інші фактори, що призводять до зносу дисків і розвитку болі в спині, наприклад, зайва вага і куріння. Якщо ви вирішили зайнятися бігом серйозно - правильно і відповідально підходите до цього. Проконсультуйтеся з лікарем і зробіть необхідні обстеження, якщо це необхідно. Не потрібно бігати довгі дистанції, щоб отримувати користь для здоров'я. Пам'ятайте, будь-яка, навіть мінімальна, однак регулярна фізична активність зробить вас здоровішими", - резюмувала в. про. міністра.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, раніше ми повідомляли про те, що Супрун розповіла, як стати вегетаріанцем.
А також писали про те, що Супрун розвіяла міф про кактуси і закликала українців не вірити фейкам.
Відео: РБК-Україна