Як уникнути травм на дитячих майданчиках: рекомендації від Уляни Супрун
Супрун розповіла про перші симптоми струсу мозку
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун дала рекомендації батькам про те, як уберегти дітей від травм на дитячих майданчиках і швидко розпізнати струс мозку. Про це Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
За словами в.о. міністра, насамперед, потрібно звернути на ігрові конструкції, які знаходяться на майданчику.
"Скільки б років не було дитині стежте, щоб вона користувалася ігровими конструкціями тільки за віком і за призначенням - це перше правило безпеки. Намагайтеся вибирати ті майданчики, де є м'яке покриття (пісок, штучний газон, спеціальна стружка тощо). Обов'язково оглядайте стан конструкцій і гойдалок, щоб упевнитися, що немає небезпечних ушкоджень, відламаних деталей. Переконайтеся, що захисні опори, перила та відповідні конструкції надійно прикріплені і дитина не може впасти, наприклад, з гойдалки. Також огляньте територію і переконайтеся, що немає предметів, за які дитина може спіткнутися під час гри - великих каменів, гілок", - написала Супрун.
Вона зазначила, що найчастіше діти отримують на майданчиках черепно-мозкові травми, переломи та ушкодження внутрішніх органів.
"Струс головного мозку є найбільш поширеним типом травми в цій категорії. Як правило, симптоми струсу з'являються відразу після травми. Однак, іноді деякі симптоми можуть розвиватися лише через кілька годин або навіть днів. Тому батькам слід спостерігати за станом дитини і будь-якими змінами протягом декількох днів після отримання ним травми", - зазначила в. о. міністра.
Уляна Супрун повідомила, які симптоми свідчать про те, що у дитини струс мозку.
"1. Дитина виглядає спантеличеною або розсіяною.
2. Дитина не пам'ятає правила гри, плутається або не впевнена в тому, в яку гру грав, хто її супротивник, який рахунок і тому подібне.
3. Дитина невпевнено або невміло рухається.
4. Дитина повільно відповідає на запитання.
5. Дитина втратила свідомість.
6. У дитини спостерігаються безпричинні зміни настрою, поведінки.
7. Дитина не може згадати, що сталося до, або після падіння або удару", - перерахувала Уляна Супрун повідомила, що в разі виявлення таких симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.
"Якщо дитина скаржиться на них, необхідно відразу звернутися до лікаря, і він вирішить, яка потрібна допомога. Займатися самолікуванням дуже небезпечно. Однак, як би безпечно не було дитині вдома за комп'ютером і з купою іграшок, це ніколи не замінить гру на вулиці. Тому гуляйте на здоров'я, але і будьте обачними!", - написала в. о. міністра.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, Супрун розповіла, що потрібно робити при сонячних опіках.
Що ви не знали про Уляну Супрун