ua en ru

Без паніки: медики дали поради батькам часто хворіючих дітей

Без паніки: медики дали поради батькам часто хворіючих дітей Фото: Медики не радять зловживати жарознижувальними (lekpravda.com)

Насамперед варто розібратися, чи дійсно дитина часто хворіє

Батьки часто хворіючих дітей постійно шукають способи їх загартовування, вводять в раціон нові продукти, але це не завжди допомагає. Чому це так, розповіла ТСН доктор медичних наук, професор Наталія Костинская.

За її словами, діти до чотирьох років вважаються часто хворіють, якщо потребують лікування більш, ніж три-чотири рази на рік. Тоді як з чотирирічного віку до семи років для попадання в цю категорію треба перехворіти більше трьох разів у році. Інші діти можуть вважатися цілком звичайними додаткової допомоги вони, як правило, не потребують.

Костинская дала основні поради батькам дітей, що часто хворіють, а також всім, хто хотів би зміцнити зростаючий імунітет.

Перш за все вона рекомендує звернути увагу на трав'яні препарати, що підвищують імунітет. Трави дозволяють змінити обмін речовин в організмі таким чином, що весь організм стає більш стійким до хвороби, а не тільки імунна система. Це відвари ромашки, вівса, суниці, брусниці, календули, кукурудзяних рилець, хвоща польового і препарати солодки. У момент епідемії респіраторних захворювань слід використовувати ефірні масла шавлії або розмарину (їх капають в аромалампу або на батарею).

При лікуванні звичайної застуди намагайтеся обійтися без аптечних ліків. Якщо застуда проявилася нежиттю, промивайте ніс среднесолевыми розчинами. Вони попереджають ускладнення у вигляді гаймориту і синуситу.

При захворюванні горла найперша допомога – компрес на горло з 50-% лимонним соком на 5-10 хвилин.

Бажано не використовувати жарознижуючі засоби при підвищенні температури. У будь-якому випадку, температуру має сенс штучно знижувати, коли вона піднімається вище 39,5 градусів. До цієї позначки можна обійтися народними методами на кшталт прохолодних обтирань звичайною водою або з додаванням оцту або спирту. При цьому дитині необхідно давати у великій кількості тепле пиття. Якщо вдається "перетерпіти" високу температуру, не вдаючись до жарознижуючих засобів, дитина, як правило, одужує швидше і стає більш стійкий до наступним застуд.

"Віруси і бактерії - частина того світу, в якому ми живемо. Важливо не намагатися вбити їх за допомогою таблетки, а навчити організм жити з ними в співдружності, підвищивши його захисні сили", - стверджує доктор медичних наук.

А напередодні Styler дав советы як зміцнити імунітет восени.