ua en ru

Перші ознаки з'являються раптово: Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерій

Перші ознаки з'являються раптово: Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерій Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

В. о. міністра дала практичні поради українцям

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як вберегтися від небезпечних бактерій, що викликають харчові отруєння. Про це Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Уляна Супрун зазначила, що влітку складно утриматися від будь-яких їстівних спокус у вигляді риби або фруктів.

"Влітку завжди зростає спокуса з'їсти немиту сливу, відразу куплену на ринку, або ж спробувати в'ялену рибу на березі моря. Втім, це бажання може бути небезпечним для вашого здоров'я! Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешеріхіоз - всі ці небезпечні хвороби та стану об'єднує те, що в наш організм бактерії-збудники найчастіше потрапляють з зіпсованими і неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання в забруднених водоймах, брудні предмети побуту і руки", - розповіла і о. міністра.

Вона дала кілька рекомендацій про те, як уникнути отруєнь і при цьому ласувати улюбленими продуктами. В першу чергу Супрун відзначила важливість миття рук.

"Мийте руки. Обов'язково ретельно мийте руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням. Брудні руки є однією з найбільш поширених причин харчових отруєнь і появи небезпечних хвороб та станів", - написала в. о. міністра.

Уляна Супрун порекомендувала уникати споживання різних видів риби.

"Уникайте споживання в'яленої, копченої, солоної і консервованої риби. Якщо консервовані продукти були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувалися або зберігалися неналежним чином - вони можуть стати причиною інфікування. Наприклад, ботулінічний токсин", - порадила Супрун.

Також вона рекомендує перевіряти термін придатності продуктів, навіть якщо продукти нормально виглядають і пахнуть.

"Не їжте продукти, у яких закінчився термін придатності. Навіть якщо ця їжа нормально виглядає і пахне. Терміни придатності визначають і вказують на основі відповідних наукових тестів, які показують, через який період в упакованої їжі почнуть паразитувати патогенні мікроорганізми", - зазначила Супрун і порадила не купувати продукти на стихійних ринках.

"Не купуйте продукти у випадкових осіб або на стихійних ринках. Якщо є хоч мінімальний сумнів щодо дотримання санітарних норм і правил зберігання їжі в місці, де її купуєте, - утримайтеся від неї. Якщо ж ви все-таки купуєте там їжу, проводите термічну обробку, особливо, молока і молочних продуктів", - написала в. о. міністра.

І наостанок, Уляна Супрун порекомендувала ретельно мити овочі і фрукти і обдавати їх окропом при потребі.

"Ретельно мийте овочі та фрукти проточною водою, а для споживання дітьми - обдайте окропом", - резюмувала Супрун.

Вона нагадала, що перші ознаки харчового отруєння з'являються раптово і закликала не займатися самолікуванням.

"Перші ознаки харчового отруєння звичайно з'являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, біль у животі, здуття живота, нудота, діарея. При появі симптомів - не займайтеся самолікуванням і зверніться до лікаря!", - повідомила в. о. міністра.

Перші ознаки з'являються раптово: Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерійПерші ознаки з'являються раптово: Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерійПерші ознаки з'являються раптово: Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерій

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, раніше ми писали про те, що Супрун розповіла, як зберегти баланс між роботою і особистим життям.

А також повідомляли про те, що в. о. міністра охорони здоров'я розвіяла міф про плацебо.

Відео: РБК-Україна