У коренеплодах і листках рослини містяться цінні амінокислоти
Селера, як відомо, є не тільки цінним продуктом харчування, але і надзвичайно лікувальним засобом. Корисні властивості, що містяться в цьому продукті, просто неможливо перерахувати. Ось деякі з них.
Цей овоч успішно лікує запалення, знімає біль у суглобах, а також багатий антиоксидантами і поліфенолами. Крім того, він надзвичайно корисний у разі астми і акне, оскільки містить саліцилову кислоту.
Смак і аромат селери обумовлені з'єднанням, відомим як бутилфталид, що знижує рівень ЛПНЩ, "поганий" холестерин, який спричинює високий артеріальний тиск. А саме, вживання всього двох стеблів селери в день може знизити рівень ЛПНЩ до 7%!
Селера містить велику кількість води і нерозчинних волокон, що допомагає їй ефективно регулювати ваш шлунок. ЇЇ очищаючі якості роблять її ідеальною для сечогіну.
Селера є багатим джерелом біологічно активних речовин, відомих як фталіди, які підвищують циркуляцію щонайменше, на 14% і зменшують кількість гормонів стресу в крові.
Стебло селери забезпечує 10% добової норми вітаміну А, який запобігає дегенерації зір із-за старіння і захищає очі.
Стебло селери містить всього 10 калорій і багато води, тому його вживання буде тримати вас в повному відчутті ситості і допоможе вам позбавитися від зайвих кілограмів.
Селера багата магнієм, мінералом, який називають "переможцем стресів". Крім того, вона багата вмістом ефірних олій. Споживання цього овоча заспокоїть нервову систему і також допоможе вам легко заснути.
Селера запобігає кислотному стану в організмі, тому її регулярне споживання буде підтримувати баланс рівнів значень рН в організмі.
Цей овоч високий у змісті двох статевих феромонів, андростенона і Androstenol, які вивільняються при жуванні. Це дозволить значно підвищити рівень збудження.
Селера містить флавоноїд, відомий як лютеолін, який затримує утворення ракових клітин молочної залози, і інгібує ріст ракових клітин, особливо у випадку, раку підшлункової залози і колоректального раку.
Нагадаємо, вчені розповіли, чим заповнити нестачу вітамінів узимку.