Експерт розповіла про харчову користь сала та про заборони в його вживанні
Дієтолог Галина Незговорова розвіяла міф про калорійність сала та розповіла про його харчові властивості та користь. На думку експерта програми "Сніданок з 1+1", сало – справжній делікатес для гурманів.
Експерти стверджують, що сало в п'ять разів перевищує вершкове масло за показниками поживної цінності. Воно легко засвоюється та містить архідонову кислоту (Омега-6), сприяє гарному функціонуванню кісткової та м'язової системи, синтезу гормонів.
Вважається, що жиророзчинні вітаміни А, D, E разом з мікроелементом Селеном, який міститься в салі, стабілізують нормальний обмін речовин і зміцнюють імунну систему.
Корисними властивостями сала вважають те, що воно покращує роботу нервової та серцево-судинної системи, сприяє виведенню токсичних речовин і радіонуклідів, має жовчогінну та імуностимулюючу дію.
Сало вживають у солоному, копченому і смаженому вигляді, проте корисним є свіже. Вона чудово поєднується з овочами, зеленню, салатом на рослинному маслі й цільнозерновим хлібом.
Існує міф, що люди товстіють саме від сала, однак, на думку дієтолога, це брехня. Вона стверджує, що можна набрати зайву вагу від надмірного споживання будь-якого продукту.
Сало забезпечує тривале насичення організму, оскільки його калорійність 800 ккал на 100г. Саме тому дієтолог радить з'їсти 20-40г сала в першій половині дня. За словами експерта, дітям його можна вживати з 4 років.
Невзгорова каже, що бутерброд з салом набагато корисніше, ніж бутерброд з дорогою ковбасою.
Український делікатес можна зберігати в холодильнику до двох тижнів, в морозильній камері - три місяці. Перші ознаки псування продукту - поява жовтого кольору та неприємного запаху. У такому разі продукт необхідно викинути.
Однак є ті, кому смакуавати сало не варто.
Лікарі не рекомендують вживати сало при запальних процесах печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, а також за наявності ожиріння та атеросклерозу.
До речі, червоне м'ясо в раціоні шкодить здоров'ю.