Синдром хронічної втоми: медики розповіли, як розпізнати і побороти недугу
У 1988 році американці назвали СХВ самостійним захворюванням, а симптомом не
Постійне відчуття перевтоми, необґрунтований занепад сил, який не проходить навіть після тривалого сну, безсоння і головні болі – все це може свідчити про появу у вас синдрому хронічної втоми (СХВ). Поради щодо її подолання дали експерти порталу likar.info.
Як виявилося, ще в 1988 році Центр контролю захворювань США "підвищив" синдром до самостійного захворювання. Приводом для цього стало різке збільшення числа жителів штату Невада зі скаргами на постійну втому в 1984 році. Почавши дослідження, вчені встановили, що подібні спалахи спостерігалися в світі і раніше – у 1934 році в Лос-Анджелесі, в 1948 році – в Ісландії, в 1955 році – в Лондоні, в 1956 році – у Флориді.
Незважаючи на всі зусилля медиків, до цих пір вони так і не встановили всі причини виникнення СХВ, проте дослідження показали, що велику роль у розвитку цього захворювання відіграють дефіцит вітамінів, макро - і мікроелементів, надмірні фізичні і психічні навантаження, харчова алергія.
За однією з версій синдром виникає в результаті інфікування вірусним шляхом, з іншого – є формою ураження імунної системи, за третьою – захворювання виникає в результаті отруєння організму нейротоксинами.
Позбутися синдрому хронічної втоми непросто, для цього потрібен індивідуальний і комплексний підхід. В процесі лікування слід забезпечити хворому нормалізацію режиму відпочинку і фізичного навантаження; щоденні тривалі піші прогулянки; раціональне харчування; прийом вітамінів групи В і С, біологічно активних добавок, імуномодулюючих засобів, адаптогенів та допоміжних симптоматичних засобів. Бажано пройти курс масажу або гідропроцедури, а також звернутися за допомогою до психотерапевта.
До речі, раніше дієтологи назвали найкорисніші продукти сезону меланхолії.