ru ua

Фахівці розповіли, як побороти осінню депресію

Фахівці розповіли, як побороти осінню депресію Фото: Осінь (lysianskaja.com6)

Короткий сонячний день, похмура погода і скорочення кількості вітамінів можуть спровокувати виникнення сезонної депресії

Фахівці по здоров'ю розповіли, як українцям побороти осінню депресію. Насамперед, рекомендується вживати побільше фруктів і не відмовляти собі в їжі.

Вченими доведено, що саме із-за скорочення світлового дня восени більше людей, які скаржаться на поганий настрій і погане самопочуття.

"Ось буквально з завтрашнього дня починаються похолодання, дощі і так далі, на це обов'язково реагує психіка людини. Люди, у яких психіка більш-менш міцна, вони можуть відбутися просто нудьгою чи якимось не дуже хорошим самопочуттям", – говорить Олексій Шевцов, лікар-психотерапевт, президент київської Асоціації психотерапії.

Гірше адаптуються до сезонних коливань температур літні люди і маленькі діти. Способів позбавлення від меланхолії безліч.

Правда, людей, які взагалі не схильні до депресії, тільки 10%. Медики радять не зловживати алкоголем та солодощами, вони тільки погіршать самопочуття.

Особливо в надмірній кількості. Правда, взагалі відмовлятися від улюбленого тістечка або смаженої картоплі теж не радять.

"Один раз можна в тиждень, для кожної людини по-різному. Нехай він з'їсть, але в меншій кількості цей продукт, трохи", – зазначив Петро Карпенко, доктор медичних наук.

Нагадаємо, вчені назвали продукти, що знижують ризик захворіти на діабет.