Вчені виявили, що 66% ракових мутацій виникають випадково
Дослідники порекомендували не відмовлятися від профілактики раку
Вчені з університету Джонса Хопкінса виявили, що майже 2/3 випадків захворювання раком викликані помилками при копіюванні ДНК під час ділення клітин і не залежать ані від образу життя, ані від спадковості. Результати своїх досліджень фахівці опублікували в журналі Science.
Згідно з дослідженнями, 66% ракових мутацій виникають випадково. На думку дослідників, на них не можна ніяк вплинути.
Щоб дізнатися, від чого залежить виникнення ракових мутацій, вчені проаналізували дані по захворюваності 32 видами раку в 68 країнах.
З'ясувалося, що можливість захворіти тим чи іншим видом раку через помилки при діленні клітин варіюється, однак сам факт цієї можливості залишається незмінним.
Зокрема, рак простати або кістки викликається випадковими мутаціями в 95% випадків, а рак підшлункової залози – у 77%, 18% припадають на навколишнє середовище і 5% – на спадковість. Рак легенів в 65% випадків викликається зовнішніми чинниками, випадковими мутаціями – у 35%, а от спадковість не має значення.
За даними дослідників, в середньому, ймовірність захворіти на рак на 29% залежить від навколишнього середовища і способу життя і на 5% – від успадкованих генів.
Проте вчені відзначили, що отримана інформація не є приводом відмовлятися від профілактики раку, оскільки близько 40% випадків можна запобігти.
До речі, вчені розповіли, яка дієта знижує ризик ракових пухлин грудей.