ua en ru

"Ви часто це чули": Супрун розвінчала міфи про користь і шкоду для зору

"Ви часто це чули": Супрун розвінчала міфи про користь і шкоду для зору Фото: РБК-Україна

Українцям розповіли, як морква "лікує" офтальмологічні захворювання

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розкрила правду про вплив телевізора, комп'ютера, телефону, моркви та інших продуктів на зір людини. Про це вона розповіла на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Не сиди близько до екрану телевізора, тому що зіпсуєш зір!" - мабуть, ви часто чули це в дитинстві від стурбованих батьків. Крім таких застережень вам могли також розповідати, що морква покращує зір, або те, що не можна читати лежачи, тому що це шкідливо", - зазначила Супрун.

Вона додала, що на сьогодні досі існує багато міфів і різних рад так званих "експертів" про зір, його порушення і лікуванні.

Супрун разом з блогером вирішили розглянути найбільш поширені офтальмологічні міфи.

"За даними ВООЗ, проблеми із зором мають близько 300 млн людей у ​​світі. З них 43%, в тому числі 12 млн дітей страждають порушеннями рефракції. До таких порушень відносяться короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія) та астигматизм", - зазначила і. о. міністра.

Вона розповіла, що насправді впливає на погіршення зору і є причиною появи хвороб.

"Одна з реальних причин порушення зору - генетика. Фізіологічна причина короткозорості - неправильний розмір очного яблука і дефекти системи фокусування. Читання книги або сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна", - розповіла Супрун.

Вона додала, що все набагато складніше, ніж споглядання монітора або читання лежачи.

"І якщо у вас є порушення зору - поїдання моркви кілограмами не допоможе його вилікувати", - підкреслила експерт.

"Традиційно, однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп'ютерів і дисплеї смартфонів. Насправді, вчені не знайшли зв'язку між короткозорістю і часом, проведеним за моніторами гаджетів", - зазначила вона.

"Втім, не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, наприклад напруга, сухість очей або подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. У сукупності такі симптоми називаються комп'ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається у користувачів комп'ютерів - по всьому світу їх мають близько 60 млн осіб", - додала Супрун.

"Наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори в темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або лежачи - також не може привести до хвороб очей", - зазначила в. о. міністра.

"Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту - не виправдано. Дивитися на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, які мають проблеми із зором, які не підлягають корекції", - розповіла вона.

"І нарешті про моркву. Дійсно, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит повинен бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але в зворотну сторону це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те ж стосується і чорниці", - пояснила Супрун.

"Ви часто це чули": Супрун розвінчала міфи про користь і шкоду для зору

Фото: facebook.com/ulanasuprun

Вона додала, що ніякі біологічно активні добавки і фітопрепарати також не зроблять ніякого ефекту.

"Наші очі дозволяють нам не випускати з поля зору безліч дрібниць, проте часто самі залишаються поза нашою увагою. Щоб зменшити ризики погіршення зору, повноцінно і збалансовано харчуйтеся, стежте за вагою, залиште шкідливі звички, наприклад, куріння і ходите на прогулянки", - порекомендувала вона.

"Останній пункт навіть важливіше, ніж здається. Дослідження показують, що міопія прогресує повільніше у тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі", - додала і. о. міністра.

Якщо у вас є проблеми із зором, Супрун настійно рекомендує звернутися до фахівця і не лікувати проблему самостійно за допомогою вправ або закопувань незрозумілими краплями. Супрун зазначила, що ніякі вправи не допомагають при порушеннях рефракції.

"Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування або лазерну корекцію зору", - повідомила в. о. міністра.

"Ви часто це чули": Супрун розвінчала міфи про користь і шкоду для зору"Ви часто це чули": Супрун розвінчала міфи про користь і шкоду для зору

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розповіла, як боротися зі стресом.

Нагадаємо, вчені розповіли, як недосип пов'язаний з ожирінням.

До речі, Супрун уточнила, які щеплення потрібні дорослим.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)