ru ua

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про Ізраїль

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про Ізраїль Фото: Прайд у Тель-Авіві (РБК-Україна)

Красива природа, неформальна освіта, високі ціни, озброєні люди на вулицях і багато інших цікавих фактів про Ізраїль - у добірці Styler

Ізраїль – країна, в якій побувати хоча б раз мріють багато українців. Мальовничі курорти на Мертвому морі, легендарні місця паломництва християн і представників інших релігій у Єрусалимі щорічно приваблюють в Ізраїль безліч туристів з різних країн.

Ізраїль славиться передовими розробками у сфері цифрових технологій, високою екологічністю виробництва. А сільське господарство ізраїльтяни успішно розвивають навіть в умовах спекотної пустелі. Тут добре ростуть різні овочі і фрукти, навіть коли температура повітря влітку досягає +40 градусів!

Styler зібрав цікаві факти про Ізраїль. Вони допоможуть краще зрозуміти місцеві традиції і те, як влаштоване життя в цій надзвичайно цікавій країні.

Озброєні люди на вулицях

Один з перших фактів, які дивують туристів, що прибувають до Ізраїлю – озброєні люди на вулицях. Молоді люди у військовій формі і з автоматами в руках помітні буквально на кожній вулиці. Вони спокійно гуляють, п'ють каву з друзями у кафе, купують продукти на ринку.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: "Армія в Ізраїлі - важливий етап у житті" - Роман Тичківський (facebook.com/tzahalonline)

“Всі ці люди – молодь, які проходять службу в армії оборони Ізраїлю. Служба в армії – обов'язкова для всіх ізраїльських громадян. В армію в Ізраїлі прийнято йти відразу після закінчення школи", - каже Роман Тичківський, керівник Української Академії Лідерства.

Тим, хто служить в армії, дозволяється залишати військові частини зі зброєю в руках. Це дозволяє бути готовим до того, щоб відбити агресію в будь-який момент. Багато військових чергують на блокпостах, на в'їздах у ізраїльські міста. З військовими в Ізраїлі охоче фотографуються туристи.

Справжнє ізраїльське чудо

Багато хто чув про те, що Ізраїлю вдалося стати успішною країною, незважаючи на військові загрози і на те, що більшість території країни знаходиться в пустелі, клімат – посушливий, а води - мало. Тим не менш, тут вирощують овочі та фрукти, забезпечуючи населення всім необхідним.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про Ізраїль
Фото: Рослини в пустелях Ізраїлю вирощують у теплицях, щоб уберегти їх від спеки і вітру (facebook.com/ualeadershipacademy)

Під час подорожі по Ізраїлю не перестає дивувати те, як місцевим жителям в найскладніших умовах вдалося побудувати успішну і комфортну для життя державу.

Магазини і ресторани не працюють по суботах

Туристам в Ізраїлі потрібно бути готовим до того, що під час шабату (в Ізраїлі відзначається кожної суботи - ред.) більшість магазинів, громадських закладів та ресторанів – закриті. Працює тільки громадський транспорт.

Найбезпечніший аеропорт у світі

Аеропорт Бен Гуріона, названий на честь першого прем'єр-міністра Ізраїлю, тричі визнавали найкращим аеропортом Близького Сходу. Також його вважають одним з найбезпечніших аеропортів світу. Тут все влаштовано для безпеки гостей, а провезти вибуховий пристрій практично нереально: спеціально встановлені датчики дозволяють відразу розпізнати його.

"Тут терорист не проживе довше десяти секунд", - говорять співробітники служби безпеки аеропорту.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: Ben Gurion Airport - один з найбезпечніших аеропортів світу (instagram.com/k_honcharova)

Кількість рівнів захисту та перевірки пасажирів дійсно вражає. Але це не значить, що перевіряють кожного гостя дуже довго: перевірка може проходжити і непомітно. Зокрема, перевірка проїжджаючих машин починається ще на шляху їх слідування в аеропорт, хоча водії і пасажири можуть цього навіть не побачити.

В аеропорті – безліч місць для безкоштовної зарядки телефонів. Тут також можна безкоштовно випити свіжої очищеної води і залишити дитину у закритій дитячій кімнаті.

Аеропорт Бен Гуріона вражає величезними розмірами. Тут - безліч терміналів, коридорів. Але зрозумілі покажчики є скрізь: все влаштовано для того, щоб пасажири не розгубилися і потрапили саме туди, куди їм потрібно.

Популярна неформальна освіта

В Ізраїлі добре розвинена система неформальної освіти – найрізноманітніші курси, стажування та програми, які допомагають молоді визначитися з майбутньою професією і навчитися бути корисними суспільству.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: Легендарна Стіна Плачу в Єрусалимі - мекка мільйонів туристів (pixabay.com - rliessum)

Часто до того як піти в армію, багато ізраїльських хлопців і дівчат йдуть вчитися у Мехіни – місцеві Академії Лідерства. Це не традиційні ВНЗ, а поселення в різних частинах країни. З кожним років в Ізраїлі їх стає все більше: на даний момент по всій країні - близько 40 Академій. У таких Академіях хлопці і дівчата розвивають лідерські якості і вчаться бути корисними своїй країні.

Втім, Україна в цьому напрямку теж розвивається: у різних містах відкриваються філії УАЛ (Української Академії Лідерства). Вже діють Академії в Києві, Полтаві, Харкові, Львові та Миколаєві.

Навчання в Академії для молоді безкоштовно завдяки стипендії від інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund. Стипендія покриває навчально-виховну програму, витрати на поїздки, харчування, проживання, медичне забезпечення. Обов'язковим є тільки вступний внесок у розмірі 2000 грн.

Дуже високі ціни!

Якщо ви запланували подорож до Ізраїлю, вам слід пам'ятати: ціни тут дуже високі! І на продукти, і на проїзд у транспорті, і на житло.

Наприклад, бургер або фалафель коштує у Єрусалимі 12-20 шекелів (90-152 грн).

Нещодавно в Ізраїлі побував відомий український письменник Андрій Любка. За його словами, в Ізраїлі все набагато дорожче, ніж у Нью-Йорку або в Римі.

Відео: Як в Ізраїлі вирощують овочі та фрукти в умовах пустелі (Youtube-канал STYLER.rbc.ua)

Він пише: “Чесно кажучи, ціни в Ізраїлі шокують, тому приготуйтеся до того, що в перший день вам буде непереливки – у голові ввімкнеться валютний калькулятор і перераховуватиме місцеві ціни в гривню. Громадський транспорт, вода в супермаркеті, їжа (у фастфуді, не кажучи вже про ресторани), оренда апартаментів – ціни скрізь скажені".

Несподівані перевірки: безпека – понад усе

В Ізраїлі через загрозу терактів і військових дій дуже серйозно ставляться до безпеки. Тому потрібно пам'ятати: вас можуть обшукати на вході в торговий центр, можуть попросити показати вміст сумки і документи, які засвідчують особу. До цього варто поставитися серйозно: цих правил необхідно дотримуватися абсолютно всім.

Краще не фотографувати дітей і військові об'єкти

Ми вже писали про те, як уважно в Ізраїлі ставляться до безпеки. Тому, щоб уникнути можливих проблем, не варто фотографувати в Ізраїлі військові об'єкти і чужих дітей.

Крім того, не варто лишати речі на вулиці і в приміщенні без нагляду: це можуть сприйняти як бомбу, залишену терористами. Поліція в Ізраїлі – сувора і дотримується законів: з місцевими правоохоронцями краще не жартувати.

Толерантна і вільна країна

В Ізраїлі позитивно ставляться до представників різних сексуальних орієнтацій. У Тель-Авіві щорічно проводять гей-прайд, і для жителів країни це не якийсь марш, мітинг чи парад. Багатьма гей-прайд тут сприймається просто як свято!

Це подія, яка щороку збирає навколо себе інтернаціональну команду учасників. На прайд, звичайно ж, можуть прийти і прихильники традиційного шлюбу – просто всі ті, хто хоче повеселитися, потанцювати та поспілкуватися.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: Гей-прайд у Тель-Авіві не викликає широких суперечок і протиріч в ізраїльському суспільстві (РБК-Україна)

До речі, одностатеві союзи в Ізраїлі визнані на правах незареєстрованих співмешкань з 1994 року.

І це при тому, що Ізраїль - релігійна країна. Представники релігійних структур воліють не втручатися в життя інших організацій і поважають іншу точку зору.

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: Прайд - хороший привід повеселитися, а не выплесвивать агресію (РБК-Україна)

Втім, в Ізраїлі спокійно себе почувають і представники різних релігій. На вулицях Тель-Авіва і Єрусалиму можна зустріти дівчину в хіджабі, але ніхто не заборонить пройти поруч іншій дівчині в купальнику, якщо вона зібралася на пляж.

Тепла зима і спекотне літо

В Ізраїль дуже добре їздити восени, взимку і навесні. У листопаді температура повітря досягає приблизно +20-25С. Тому не відмовляйте собі в задоволенні – побувайте в цій країні в період, коли в Україні холодно!

"Космічні" ціни, гей-прайд і найбезпечніший аеропорт у світі: 10 дивовижних фактів про ІзраїльФото: Дивовижно красиве Мертве море в Ізраїлі (instagram.com/k_honcharova)

Коли у нас ще замітає снігом, в Ізраїлі можна спокійно купатися в морі.

Варто сказати, що погода тут може часто змінюватися: то світить яскраве сонце, то йде проливний дощ. Вдень може бути спекотно, а ближче до вечора, навпаки, різко стати прохолодно: вдень вам спекотно у футболці. а вже за кілька годин навіть дві теплі кофтини не можуть добре зігріти.

Раніше ми дізналися, як в Ізраїлі вирощують овочі та фрукти в умовах виснажливої спеки в пустелі.

Також стало відомо, що українські студенти влаштували в Ізраїлі кулінарний флешмоб в пам'ять про жертви Голодомору.