100% менша: експерт розвінчав міф про середню зарплату в Україні

100% менша: експерт розвінчав міф про середню зарплату в Україні
Фото: Середня зарплата в Україні (РБК-Україна)

Середню зарплату рахує Держстат, але Пенсійний фонд покаже достовірнішу картину, каже експерт

У грудні 2018 року середня зарплатня в Україні становила 10,573 гривні, повідомляють у Держстаті. Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж, у коментарі для Styler висловив думку про те, що це не зовсім точна цифра.

"Навіть ми як Асоціація були впевнені в тому, що середня заробітна плата досить чітко встановлюється Держстатом. Але потім, коли ми почали шукати джерела, то зрозуміли, що це не та середня заробітна плата, яка насправді є у нашій країні. Бо є дані Держстату, а є дані Пенсійного фонду", - каже він.

Чим відрізняються ці цифри?

"Справа в тому, що Держстат рахує лише від 10 до 20% підприємств. Це найбільші підприємства, на яких працює найбільша кількість українців. Але тут не враховуються 90% так званих приватних підприємств або ФОПів, середня чисельність працівників у яких становить близько трьох осіб", - каже Олексій Дорошенко.

100% менша: експерт розвінчав міф про середню зарплату в УкраїніФото: "Дані Пенсійного фонду – більш вірні, тому що вони покладаються на усі 100% підприємств і підприємців нашої країни" - Олексый Дорошенко (РБК-Україна)

За його словами, це означає, що середня заробітна плата Пенсійного фонду є справжньою. Вона у листопаді минулого року, наприклад, становила 8 тисяч 300 гривень. В той час як дані Держстату говорили про 9 тисяч 300 гривень. Середня заробітна плата у них відрізнялася на 13%.

"Дані Пенсійного фонду – більш вірні, тому що вони покладаються на усі 100% підприємств і підприємців нашої країни. В той же час дані Держстату навіть у методиці, яка застосовується, пишуть про те, що ці цифри – лише орієнтовні, і необхідно користуватися більш точними даними. А такими є саме дані Пенсійного фонду", - коментує Дорошенко.

Якщо дані Держстату за грудень ми вже побачили, то Пенсійний фонд надасть свої дані лише за два тижні, каже він. Тоді можна буде встановити, яка приблизна середня заробітна плата, але вона 100% менша за 10 тисяч гривень.

"Тому що 20% зростання за один місяць в нашій країні не може відбутися, навіть якщо врахувати 13-ту заробітну плату, бонуси або якісь інші речі, які направлені на матеріальне стимулювання, каже Олексій Дорошенко.

"Але ми 100% побачимо середню заробітну плату десь на рівні 9,700-9,800 гривень", - прогнозує він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, кому підвищать зарплати у лютому 2019 року.

Також експерти розповіли, чому зростуть тарифи на газ і як при цьому платити менше.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся