ru ua

Кому підвищать зарплати з 1 лютого в Україні: суми та посади

Кому підвищать зарплати з 1 лютого в Україні: суми та посади Фото: Зростання зарплат з лютого 2019 року (РБК-Україна)

Вже скоро в Україні очікується підвищення зарплат. У кого зростуть виплати – в матеріалі

З 1 лютого і протягом місяця українців очікує черговий стрибок цін. Але, в той же час, є і хороша новина: починаючи з лютого 2019 року, в Україні істотно зростуть зарплати військових.

У Міністерстві оборони україни повідомляють, що у 2019-му році планують витратити 101 мільярди 700 мільйонів гривень на армію. Частина грошей піде на підвищення зарплат військовим. Повідомляється, що найнижча зарплата військового тепер становитиме 10 тисяч гривень.

У Міноборони українським військовослужбовцям пообіцяли зростання заробітної плати як мінімум на 30%. На такі цілі витратять понад 49 мільярдів гривень.

Як виростуть зарплати у військових?

Наприклад, командир бригади тепер буде отримувати близько 24,7 тисяч гривень, Для порівняння, раніше він отримував 17 тисяч. Заступник командира бригади тепер буде отримувати 24,3 тисячі, в той час як раніше отримував 16,8 тисяч гривень.

Командиру полку підвищили зарплату з 16,8 тисячі гривень до 21,4 тисяч, а його заступнику – з 15,8 тисячі гривень до 20,5 тисячі. Замість 12,1 тисячі гривень командир роти почне отримувати до 15,4 тисяч, командування взводу – 13,9 тисячі замість 10.

Кому підвищать зарплати з 1 лютого в Україні: суми та посадиФото: Зарплати військових - як було і як стане (72 ОМБр ім. Чорних Запорожців)

Тепер командир танка замість 8,5 тисяч буде отримувати 11,2 тисячі гривень, командир бойової машини – 11,1 замість 8,4 тисяч гривень.

Крім того, якщо раніше солдатів-стрілець отримував 7,634 гривні, то вже з найближчого місяця йому почнуть платити 10 тисяч 183 гривні. Також зростуть зарплати і у військових лікарів.

Кого не торкнеться підвищення зарплати?

Зарплата з лютого не збільшиться у командування та підрозділів забезпечення. Підвищення торкнеться саме тих, хто знаходиться на бойових посадах. У Міноборони нагадують: перші збільшені зарплати військові отримають вже у лютому 2019 року.

При цьому грошові виплати за перебування в зоні військових дій не зміняться. Будучи на передовій, солдат буде додатково отримувати 10 тисяч гривень. Якщо ж солдати будуть перебувати на виконанні інших завдань, то додатково отримають 4,5 тисяч гривень.

Як і раніше, заплановані додаткові кошти на збиту техніку бойовиків. В Минулому році говорили про сумі 4 мільярди гривень. У тому числі з них – 3 мільйони гривень передбачалося за збиті 86 одиниць бойової техніки ворога.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, чому зростуть тарифи на газ і як при цьому платити менше.

Також повідомлялося, як газовики "накрутили" українцям січневі платіжки.

Відео: Як економити тепло. 5 корисних рекомендацій (video.rbc.ua)