ua en ru

5 палок ковбаси: на скільки вистачить обіцяної надбавки до пенсії

5 палок ковбаси: на скільки вистачить обіцяної надбавки до пенсії Колаж РБК-Україна

Надбавки до мінімальної пенсії українців не вистачить навіть на оплату комунальних послуг

Після анонсованої надбавки до пенсій українців, багатьох почало цікавити питання про те, на скільки саме збільшаться доходи громадян і на що цієї надбавки вистачить з урахуванням тарифів на комунальні послуги, що підвищуються, і ціни на товари першої необхідності. Про те, які суми додадуться до пенсій з 1 березня, пише "Сьогодні".

У відповідності з формулою, в яку входить показник середньої заробітної плати, інфляції, різниця між зростанням зарплат за попередній рік, в середньому пенсії українців піднімуться на 17,3 %. При цьому, доплати за понаднормовий стаж, нагороди, почесні звання та інше – індексуватися не будуть.

Таким чином, ті пенсіонери, які отримували до березня в межах 1500 гривень, можуть розраховувати на 250 гривень надбавки.

За даними Пенсійного фонду, середня пенсія в Україні у 2018 році становила 2645,66 гривень. Ті, хто отримував в межах цієї суми, тепер будуть отримувати на 457 гривень більше. Але це за умови, що у пенсіонера є потрібний робочий стаж: 30 років для жінок і 35 років – для чоловіків.

Як повідомляє видання, такого збільшення вистачить на 4 кілограми свіжої свинини або 6 кілограмів мороженої риби недорогих сортів. Можна буде придбати 20 літрів молока або 11 пачок вершкового масла, або 5 палиць недорогої ковбаси. Тобто, українські пенсіонери зможуть дозволити собі один тиждень в місяць харчуватися добре. За ці гроші можна також запломбувати один зуб або купити 16 літрів бензину.

А от експерти бачать в такому підвищенні і негативну сторону. Економіст Олександр Охріменко висловив думку, що велика частина надбавки піде на оплату комунальних послуг.

"З травня буде перерахунок субсидій на "комуналку", і багато з тих, хто отримував держдопомогу, її втратять. У підсумку велика частина їх прибавки до пенсії, якщо не вся, піде на оплату компослуг. Не забуваємо і про інфляцію: до наступного перерахунку в березні 2020 року ціни зростуть не менш ніж на 10%", - сказав Охріменко.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерт стривожив українців заявою про пенсії.

А також розповідали про те, що українці бурхливо відреагували на індексацію пенсій.