Аномальний клубок судин: в Україні провели унікальну операцію на мозку

Четвер 06 грудня 2018 10:36
Аномальний клубок судин: в Україні провели унікальну операцію на мозку
Колаж РБК-Україна

Пацієнтці чотири роки не могли поставити правильний діагноз

Відео: YouTube/ТСН

Молодий дівчині Вероніці лікарі з Інституту нейрохірургії України провели унікальну операцію з видалення аномального клубка судин у мозку. Про це повідомляє ТСН.

Протягом чотирьох років Вероніці з Житомирської області не могли поставити діагноз. У неї стався крововилив у мозок, який паралізував молоду дівчину. Вона не могла поворухнутися, а до цього – не могла пересуватися і втрачала координацію рухів.

Лікарі спочатку припускали, що у неї пухлина в мозку, але при діагностиці її не змогли виявити. Після декількох обстежень, які були проведені протягом чотирьох років, медики знайшли у дівчини каверному – аномальний клубок судин, який зустрічається менш ніж у 1% населення.

У Вероніки кавернома розташувалася в тій області мозку, яка відповідає за рух і як повідомили лікарі, цей аномальний клубок судин – як бомба сповільненої дії, яка може вибухнути в будь-який момент. І будь-який подальший крововилив може вбити дівчину.

Зваживши всі ризики, лікарі з Інституту нейрохірургії вирішили прооперувати Вероніку, щоб врятувати не тільки її життя, але і повернути їй повноцінне здоров'я.

Операція на мозку пройшла добре, і лікарі Інституту відзначили, що завдяки пілотному проекту у них з'явилося забезпечення, яке дозволяє проводити такі високотехнологічні втручання в організми пацієнтів безкоштовно.

Вероніці належить ще пройти курс реабілітації, після якого вона повинна повернутися до нормального і повноцінного життя.

 

Скріншоти з відео (YouTube/ТСН)

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що медики поділилися історіями про те, як народжуються "діти з пробірки" в Україні.

А також писали про те, що трирічна дівчинка стала наймолодшою у світі пацієнткою з раком грудей.

Відео: РБК-Україна

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся