ua en ru

Буде жарко: вчені дали новий прогноз для людства

Буде жарко: вчені дали новий прогноз для людства Фото: колаж РБК-Україна

Нинішні прогнози вперше демонструють такий великий ризик збільшення температури на планеті

Науковці та кліматологи попередили, що прийдешнє десятиліття стане найтеплішим за останні 150 років. За словами експертів Всесвітньої метеорологічної організації, йдеться про період з 2014 по 2023 роки.

Фахівці відзначили, що кожні 5 років на Землі в середньому температура повітря буде підвищуватися приблизно на один градус за Цельсієм порівняно з аналогічними значеннями другої половини 19 століття.

Також науковці припускають, що глобальне збільшення світових температур зможе перевищити позначку навіть на 1,5 градуси. Наголошується, що цей показник є критичним.

Метеорологи повідомили, що прогнози вперше демонструють такий великий ризик збільшення температури на планеті. І він є непостійним.

Вчені закликали світові держави і громадськість зменшити кількість викидів в атмосферу парів вуглекислого газу, що зможе знизити ризик виникнення катастрофічних наслідків для Землі. Крім того, цей крок здатний запобігти збільшення температур до 2030 року понад 1,5 градуса.

Нагадаємо, раніше екологи попереджали, що підняття рівня Світового океану внаслідок глобального потепління призведе до масштабних наслідків для нашої планети і потягне за собою затоплення цілих міст, промислових і екологічно небезпечних об'єктів, у тому числі і в Україні.

Так, до початку 22 століття, якщо нинішні темпи зростання викидів парникових газів не зміняться, температура підвищиться на 4 градусів (за Цельсієм), і рівень Чорного і Азовського морів підніметься мінімум на 82 сантиметри. У прогнозованій зоні затоплення в нашій країні - 590 населених пунктів.