ru ua

Будьте обережні: Супрун назвала напої, якими можна запивати ліки

Будьте обережні: Супрун назвала напої, якими можна запивати ліки Колаж РБК-Україна

Деякі препарати категорично не можна поєднувати з певними продуктами

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям про те, як правильно потрібно запивати ліки. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона пояснила, що для деяких лікарських препаратів дуже важливо, чим їх запивають і як дотримуються інструкції, так як неправильне вживання може призвести до того, що вони принесуть шкоду або будуть неефективні.

Найбільш кращим напоєм для того, щоб запивати ліки, Супрун назвала звичайну воду і зазначила, що для кращого засвоєння бажано випити цілу склянку.

Якщо в інструкції зазначено, що ліки потрібно приймати під час їжі, то це означає, що препарат потрібно випити разом з їжею або через 30 хвилин після її прийому. Якщо під руками немає води, то в крайніх випадках можна використовувати теплий чай.

З ліками натщесерце не все так просто і Супрун пояснює, що якщо в інструкції написано про це, то це означає, що ліки треба випити за 2 години до прийому їжі.

"Кислотність шлунка, наявність жовчі, харчових волокон та іонів металів впливають на біодоступність ліків", - зазначила в. о. міністра.

Категорично не можна запивати ліки газованими напоями, особливо ті, які слід пити натщесерце.

Не рекомендується використовувати каву, хоча за словами Супрун, категоричних показань не існує. Вона пояснила, що кофеїн може взаємодіяти з деякими ліками і може підсилити дію або навпаки – зруйнувати. Приміром, цим напоєм не можна запивати серцеві препарати, такі як ефедрин.

Небажано поєднувати молочні продукти та антибіотики. Для того, щоб уникнути наслідків, потрібно зробити паузу між прийомом ліків і молочними продуктами не менш 2 годин.

Ліки від остеопорозу бажано пити тільки натщесерце і запивати тільки водою.

В. о. міністра не рекомендує самостійно збільшувати дозу ліків, так як це може нашкодити організму.

Дуже обережно потрібно поєднувати ліки та фрукти, так як грейпфрути можуть впливати на біодоступність препаратів. А деякі фрукти можуть викликати побічні ефекти.

Категорично не можна поєднувати алкоголь і ліки. Безпечної дози алкоголю не існує.

Уляна Супрун зазначила, що іноді важко ковтати таблетки і це пов'язано з так званою дисфагією. Це невелике порушення роботи м'язів або нервів глотки, а також проблеми зі щитовидкою.

Вона рекомендує розповісти про цю проблему своєму лікарю і попросити виписати ліки в іншій формі – порошку, краплях або суспензії. Якщо немає іншої форми – то таблетку можна просто розтерти в порошок або розділити на частини. Капсули дробити категорично не можна.

Супрун порекомендувала уважно читати інструкції до лікарських препаратів і якщо виникають сумніви – консультуватися з особистим лікарем.

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як розпізнати симптоми інфаркту у жінок.

А також розповідали про те, що Супрун розповіла з якими фруктами не можна приймати ліки.